GeriTeknoloji Apple Watch kalbinizi adım adım takip ediyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple Watch kalbinizi adım adım takip ediyor

Apple Watch kalbinizi adım adım takip ediyor

San Francisco Kaliforniya Üniversitesi'ndeki bir ekip tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre Apple Watch, en yaygın anormal kalp ritmini tespit etmede oldukça başarılı.

Giyilebilir Teknoloji ürünleri her geçen gün hayatımızda biraz daha fazla yer almaya başladı. Özellikle akıllı saatler kullanıcıların sağlık durumlarını takip etmede oldukça önemli hale geldi. Kaliforniya Üniversitesi'nin araştırmasına göre Apple Watch kalp ritim bozukluklarını tespit etmede % 97 başarıya ulaştı.

Kalifoniya Üniversitesi araştımacıları, iOS için Cardiogram uygulaması ile normal EKG sonuçlarına sahip 6158 kişiyi incelediler. Araştırmacılar ve biyomedikal mühendisleri, kendi geliştirdikleri AI temelli bir algoritma uygulayarak, Apple Watch ile toplanan verileri kullanarak anormal kalp ritmini belirlemek için derin bir sinir ağı kurmayı başardılar.

Apple Watch kalbinizi adım adım takip ediyor


EHeart isimli araştırmada, kalp atış hızı, kan basıncı, davranış, beslenme, genetik gibi bir çok faktör değerlendirilirken Apple Watch'un Cardiogram uygulaması ile düzensiz kalp atışlarını tespit edip edemediği de incelendi. Ekibin sinir ağı, 51 hastane içi kardiyoversiyonla (kalp normal ritmini geri yüklemek için geliştirilen bir prosedür) karşılaştırıldığında Apple Watch'un % 97 doğrulukla düzensiz kalp aktivitesini tespit edebildiği görüldü.

Xiaomi Mi 6 ne kadar dayanıklıXiaomi'nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi Mi 6 sağlamlık testine sokuldu. Peki Xiaomi Mi 6 testlerde ne kadar başarılı olabildi? İşte cevabı...

Cardiogram'ın kurucularından ve önde gelen veri bilimcisi Brandon Ballinger'a göre, günümüzde giderek artan sayıda insan, akıllı saatleri kalp atış hızı denetleyicileri olarak kullanıyor. shiftdelete'in haberine göre bu nedenle eğer araştırmacılar Apple Watch gibi bir cihazı kullanarak inme veya diğer kardiyovasküler anormallikleri tanımlamak için daha geniş çapta algoritmalar üretebilirlerse bir çok yaşlı insanın hayatı kurtulabilir. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle