GeriTeknoloji Apple iOS 7'yi resmen tanıttı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apple iOS 7'yi resmen tanıttı

Apple iOS 7'yi resmen tanıttı
refid:23477404 ilişkili resim dosyası

Apple'ın San Francisco'da düzenlediği Geliştiriciler Konferansı (WWDC 13) dün başladı.

Dört gün sürecek konferansın ilk gününde Apple'ın iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için geliştirilen yeni işletim sistemi iOS 7, Mac platformları için geliştirilen işletim sistemi OS X Mavericks ve Mac  iTunes Radio tanıtıldı.

WWDC 13 KONFERANSINDAN GÖRÜNTÜLER / FOTO GALERİ

Görsel bakımdan yeniden tasarlanan iOS 7 farklı uygulama simgeleri, şeffaflığı ve arayüz animasyonları ile dikkat çekti. Tasarım şefi John Ive amaçlarının sistemin kullanıcılar açısından daha net olmasını sağlamak olduğunu söyledi. iPhone, iPad ve iPod Touch sahipleri iOS'un yeni versiyonunu önümüzdeki sonbaharda kullanabilecekler. iOS 7, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini ve beşinci nesil iPod Touch cihazları tarafından desteklenecek.

iTunes Radio ise kullanıcıların müzik listelerini baz alarak radyoya kolay erişim sağlayacak.

GELİŞTİRİCİLERE 10 MİLYAR DOLAR

Konferansın açılış konuşmasını yapan Apple CEO'su Tim Cook ise şirket hakkında bilgiler verdi. Apple'ın 14 ülkede 407 Apple mağazası olduğunu belirten Cook, Apple Store’da 900,000 uygulama olduğunu ve uygulamaların indirilme sayısının 50 milyarı geçtiğini söyledi. Apple'ın bugüne kadar geliştiricilere ödediği miktar ise 10 milyar dolar. Cook, bunun diğer platformlar tarafından geliştiricilere ödenen miktarın üç katı olduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle