GeriTeknoloji Apollo Projesi'nin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  20
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Apollo Projesi'nin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı

Apollo Projesi'nin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı

Ay'da çekilen 8 bin 400'den fazla fotoğraf, ilk kez yüksek çözünürlüklü haliyle Flickr'dan paylaşıldı.

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Apollo Projesi kapsamında Ay'da çekilen 8 bin 400'den fazla fotoğraf ilk kez yüksek çözünürlüklü haliyle Flickr'dan paylaşıldı.               

Orjinalleri NASA tarafından çekilen, daha önce hiç görülmemiş 8 bin 400'den fazla çarpıcı fotoğrafın yüksek çözünürlüklü dijital kopyaları, Apollo Projesi'nin hayranlarınca Flickr adlı fotoğraf paylaşım sitesinden kamuoyuna sunuldu.       

Apollo Projesinin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı

       

Apollo'nun Ay misyonları boyunca, 12 astronot Ay yüzeyinde yürüdü, deneyler yaptı ve özel olarak uyarlanmış Hasselblad kameralarla fotoğraflar çekti.          
Flickr'a 1800 dpi değerinde çözünürlükle yüklenen fotoğraflar arasında Apollo görevlerinin pek çoğundan kareler paylaşıldı.           

Ay'a geçmişte yapılan uçuşlara yeni bir bakış açısı sunan fotoğraflar sayesinde artık Dünya'nın uydusunun yüzeyinde hafızalara kazınan ayak izlerini, kraterleri, dikilen bayrakları ve astronotları en ince ayrıntısına kadar görmek mümkün.       

Apollo Projesinin yüksek çözünürlüklü fotoğrafları yayınlandı

       

Apollo Projesi çerçevesinde 1969 yılında Apollo 11 ile seyahat eden Neil Armstrong, Ay yüzeyine ayak basan ilk insan olmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle