GeriTeknoloji Android'in patronu Rubin'e tepki çığ gibi büyüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Android'in patronu Rubin'e tepki çığ gibi büyüyor

Android'in patronu Rubin'e tepki çığ gibi büyüyor

Bu hafta New York Times gazetesinden gelen ayrıntılı bir raporda, cinsel taciz iddialarıyla ilgili bir soruşturma sonrasında 2014'te şirketten ayrılan, Android'in yaratıcısı Andy Rubin aleyhine yazılar yazıldı.

Ayrıca Google, Rubin'in 90 milyon dolar olduğu iddia edilen "kıdem tazminatı" ilgili olarak çalışanları ile karşı karşıya gelme noktasında.

New York Times'tan Daisuke Wakabayashi ve Kate Conger cuma günü yaptığı açıklamada, soruşturmadan kaynaklanan iç kargaşaların sürdüğünü bildirdi. Perşembe günü şirket yöneticileriyle yapılan toplantıda, Google çalışanlarından en çok sorulan sorunun şirketin "istismarcıları korunması" iddialarıyla ilgili olduğu bildirildi.

Times'ın Perşembe günü yayınladığı rapordan gelen detaylar ise şu şekilde:

Rubin'in 2013'te evlilik dışı bir ilişkiye sahip olduğu bir çalışana, ona oral seks yapması için baskı yapmakla suçlandığı bildirdi. İddialarla ilgili bir iç soruşturmanın ardından, Google'ın o zamanki şefleri, iddianın gerçek olduğuna karar verdikten sonra CEO Larry Page, Rubin'den istifasını sunmasını istedi. Rubin'in 90 milyon dolarlık dört yıllık ödeme ile Google'dan ayrılmasına karar verildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle