GeriTeknoloji Android P nasıl yüklenir? İşte yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Android P nasıl yüklenir? İşte yolu

Android P nasıl yüklenir? İşte yolu

Google'ın yeni Android sürümü Android P'nin beta sürümü kullanıcılar için yayınlandı. İşte Android P'nin beta sürümü için yapmanız gerekenler...

Google düzenlediği I/O 2018 etkinliği ile Android P'yi daha detaylı olarak tanıttı. Sürümün son halini indirmek isteyen kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekiyor. Ancak bu süreyi beklemek istemeyen ve Sony Xperia XZ2, Nokia 7 Plus, Essential Phone ve Google Pixel cihazlarına sahip olan kullanıcılar Android P'nin beta sürümünü indirebilirler. Bunu yapmak için ilk olarak cihazınızın uygunluğunu görmek için www.google.com/android/beta adresine gitmeniz gerekiyor.

Daha sonra burada Google hesabınız ile oturum açmalısınız. Bu ekranda cihazınızı bulun ve altındaki mavi tuşa basın. Şartlar ve koşulları okuyup onaylamanız gerekiyor. Çünkü o kısımda tüm verilerinizin silineceği uyarısı yer alıyor. Bu yüzden güncellemeyi yapmadan önce önemli verilerinizi yedeklemenizde fayda var. Daha sonra Android P beta programına katıldığınıza dair bir onay mesajı gelecektir.

Daha sonra yazılım güncellemesi bildirimi çıkacaktır. Bu bildirim çıkmazsa şu adımları takip etmelisiniz; Ayarlar-Sistem-Sistem Güncellemesi. Bu işlemleri tamamladıktan sonra indirme işlemini onaylayın. 1.2 GB boyutundaki dosya indikten sonra güncelleme işlemi başlayacaktır. Son olarak akıllı telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu adımları tamamladığınızda Android P beta sürümünü kullanabilirsiniz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle