Teknoloji Haberleri

  Android O: En yeni sürüm geliyor!

  chip.com.tr
  20.03.2017 - 07:59 | Son Güncelleme:

  Android 7.0 Nougat'ın ardından iki ay sonra ortaya çıkması beklenen "Android O" ile ilgili ilk detaylar, ortaya çıkmaya başladı!

  Android'in bir sonraki sürümünün ortaya çıkacağı Google I/O etkinliğine yaklaşık iki ay kala "Android O" ile ilgili ilk rapor, 9to5Google'dan geldi.

  Her yeni Android sürümünün uyarılarda çeşitli düzenlemeler yapmasına alışığız. Son olarak Android Nougat, uyarılar üzerinden cevap verme işlevini sunmaya başlamıştı. Android 8'de de uyarılarda bazı yenilikler göreceğiz, ancak 9to5Google bu yeniliklerin neler olacağını söylemiyor. Bu yeni özellik, uyarıları cihazlar arasında eşitlemeye yönelik bir işlev olabilir.

  Super Mario Run Android telefonlara geliyor İşte o tarihSuper Mario Run Android telefonlara geliyor! İşte o tarih

  İddiaya göre Google, "resim içinde resim" modunu Android O'ya taşımak istiyor. Bu özellik tabletlere özel olabileceği gibi, büyük ekranlı telefonlara da sunulabilir. Android O ile geleceği söylenen bir diğer işlev, akıllı metin seçimi. VentureBeat'e göre Copy Less adındaki bu işlev, kopyalama sırasında neyi seçeceğinizi tahmin ederek işinizi kolaylaştıracak.

  Android O'daki diğer geliştirmeler arasında Google Assistant'lı bir widget, canlı simgeler (Pixel'deki takvim simgesi gibi), düşük güç tüketen arka plan uygulamaları, MediaRecorder API için yapılan geliştirmeler ve "tonlarca kurumsal geliştirme" var.

  Galaxy S8in kamerasına müthiş özellikGalaxy S8'in kamerasına müthiş özellik!

  Android'in bir sonraki sürümü, muhtemelen 17-19 Mayıs'taki Google I/O etkinliğinde duyurulacak.

  Samsung'un en yeni QLED TV'leri Paris'te ortaya çıktıSamsung Electronics, Paris’teki Louvre Müzesi’nde düzenlenen global TV lansman etkinliğinde, premium QLED TV serisi ve The Frame hakkında tüm ayrıntıları duyurdu. Samsung Türkiye A/V Kategorisi Pazarlama Müdürü Erkan Yıldırım da yeni QLED ekranlarıyla ilgili Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu. İşte yeni nesil televizyonlarda son durum...
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı