GeriTeknoloji AMD'den Trinity atağı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AMD'den Trinity atağı

AMD'den Trinity atağı
refid:20898043 ilişkili resim dosyası

AMD, yeni-nesil performans canavarı Trinity APU'su ile Intel'in Ivy Bridge'ine meydan okuyor.

Orijinal kod adı Trinity olan ikinci-nesil A-serisi, standart bilgisayarlardan ultraince dizüstülere, hepsi-bir-aradalardan geleneksel masaüstülere, ev sinema PC'lerinden gömme dizaynlara kadar geniş bir alandaki sistemleri kapsıyor. AMD sözcüsü John Taylor, "temelinden itibaren" özel tasarlanan Trinity'nin birinci nesil selefine nazaran watt başına iki kat yüksek performans verdiğini söylüyor. Ayrıca Trinity, AMD'nin Piledriver CPU çekirdeğinin sağladığı yüksek işlem hızı sayesinde (3.2 GHz) CPU performansında yüzde 29'a varan artış sağlıyor ve belirli uygulamalarda gereken CPU/GPU arasındaki gücün de artmasını sağlıyor.

Ek olarak, APU, Radeon HD 7000 serisiyle işbirliği içinde çalışarak, ilk-nesle kıyasla yüzde 56 (grafik) performans artışı sağlıyor. CPU ve GPU çekirdekleri birlikte 700 gigaflopun üzerinde işlem gücünü 6-8 saat pil ömrüyle verebiliyor (bekleme durumunda 12 saat).

AMD'nin açıklaması şu şekilde: "100'ün üzerinde uygulama ve oyun, artık AMD'nin APU'ları sayesinde daha hızlı çalışıyor, Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer'ın çeşitli eklentileriyle kullanıcılar AMD Steady Video teknolojisine daha rahat erişebiliyorlar, müteşekkiriz böylece, Trinity kullanıcılarına optimize edilmiş web-tabanlı video deneyimi sunabiliyor. Adobe Photoshop CS6, WinZip 16.5 ve VLC Media Player'ın da aralarında bulunduğu 6 uygulama AMD A-serisi APU'larda daha hızlı çalışacak şekilde optimize edildi. Ve tabi ki AMD A-Serisi APU'lar Microsoft Windows 8 işletim sistemiyle en iyi çalışacak şekilde tasarlandı."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle