Teknoloji Haberleri

  Amazon hoverboard'ların parasını iade ediyor

  chip.com.tr
  23.01.2016 - 09:15 | Son Güncelleme:

  İnternet devi, patlayan hoverboard haberlerinin ardından sürpriz bir karara imza attı.

  Eğer Amazon üzerinden aldığınız bir hoverboard'un (veya daha doğru tanımlaması ile kendi kendine dengede duran scooter'ın) patlamasından endişeleniyorsanız şans sizden yana. Yakın zamanda ortaya çıkan hoverboard patlama haberlerinin ardından US Consumer Product Safety Commision (CPSC) bu konuyu incelemeye karar verdi ve bugün yayınladığı bir güncelleme ile Amazon'un satın alınan tüm hoverboard'lar için geri ödeme yapacağını duyurdu.

  Hoverboard patladı bir ev kül olduHoverboard patladı bir ev kül oldu

  Ürünü Amazon'dan satın alan kişilerin ürünlerini iade ederek paralarını geri alabileceğini duyuran US CPSC yöneticisi Elliot Kaye, Amazon'u da kendi isteği ile adım atarak tüketici güvenliğini ön plana koymasından ve iade fikrini desteklemesinden dolayı tebrik etti.

  Aralık ayında da Amazon, Birleşik Krallık'taki tüketicilerin bazı hoverboard'ları güvenlik endişesi sebebiyle geri iade etmeleri için bir duyuru yapmıştı ve üreticiler gerekli güvenlik belgelerini sunana kadar satış yapmayacağını açıklamıştı.

  Hoverboard ile tavaf yapan hacı adayı izlenme rekorları kırıyorHoverboard ile tavaf yapan hacı adayı izlenme rekorları kırıyor

  Tabii ki Amazon'un bir ürün iade hizmeti bulunmakta ve memnun olmadığınız ürünleri iade edebiliyorsunuz. Ancak bu hizmet aracılığı ile iade edilen ürünlerin bedelleri, Amazon yerine üretici tarafından karşılanıyor ve bu isteklerin üretici tarafından onaylanması gerekiyor.

  Etiketler: segway
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı