GeriTeknoloji Amazon'un kasasız marketleri hızla yayılıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Amazon'un kasasız marketleri hızla yayılıyor!

Amazon'un kasasız marketleri hızla yayılıyor!

Amazon'un otomatik marketi Amazon Go, sadece Seattle'da bulunuyordu. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre bu otomatik marketler Chicago ve San Francisco'da da açılacak.

Seattle Times'a göre Amazon, Chicago ve San Francisco'daki yeni mağazaları için yönetici arıyor. Ayrıca Amazon'un Chicago'nun Loop bölgesinde yeni bir mağaza açmak için izin aldığı ortaya çıkmıştı. Amazon'un bu sene içerisinde otomatik marketlerinin sayısını 6'ya çıkaracağı tahmin ediliyor. Bu mağazaların 2 sinin Chicago ve San Francisco'da açılması muhtemel gözüküyor. 

Amazonun kasasız marketleri hızla yayılıyor

Amazon'un otomatik marketi ilk açıldığında büyük ilgi görmüş ve başarılı olmuştu. Artık kasa ve kasiyer kavramını ortadan kaldıran bu otomatik markete girmeden önce müşterilerin telefonlarını taratmaları gerekiyor. Daha sonra markette bulunan kameralar ve sensörler yardımı ile müşterilerin hangi ürünü aldığı tespit ediliyor.

Bu sayede marketlerde bulunan kasa sistemi kaldırılmış oluyor. Uzun vadede market sahipleri için karlı olan bu sistemi gelecekte daha da yaygınlaşacağı düşünülüyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle