GeriTeknoloji Akıl karıştıran sorular
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akıl karıştıran sorular

Akıl karıştıran sorular
refid:11511449 ilişkili resim dosyası

Torrent davası sonuçlandı fakat tüm akışı değiştirebilecek ciddi bir ihtilaf ortaya çıktı.

BitTorrent sitesi "The Pirate Bay"e verilen ağır cezadan sonra mahkemeye bakan hâkimin tarafsızlığına gölge düşüren bilgiler ortaya çıktı.

İsveç günlük gazetesi "The Local"a göre davaya bakan hâkim Tomas Norström iki telif hakkı topluluğuna üye ve yapılan şikâyetler de bu iki topluluğa ait. Hatta Norström, bahsi geçen organizasyonların biri olan "Swedish Association for the Protection of Industrial Property"de yönetim kurulunda yer alıyor. Hâkimin kendisi bunun herhangi bir sorun oluşturacağını düşünmüyor. Bir İsveç radyosuna yaptığı açıklamada ise şunları belirtti: "Benim görüşüme göre yaptığım bu aktiviteler herhangi bir ilişki ihtilası oluşturmuyor."

Fakat Pirate Bay yöneticileri duruma tamamen farklı bir açıdan bakıyor. Yöneticiler mahkeme hükmünün kaldırılmasını ve tüm sürecin yeniden gözden geçirilmesini talep ediyorlar. İsveçli hukuk uzmanları bu tip bir talebin yüksek bir ihtimalle kabul edileceği konusunda hemfikirler, bilhassa hukuki sürecin başlangıcında bir jüri üyesi aynı telif hakkı organizasyonlarına üye olması sebebiyle davaya dâhil edilmediği için.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle