GeriTeknoloji Adobe'den Photoshop CS6 için mevcut güvenlik güncellemesiyle ilgili açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adobe'den Photoshop CS6 için mevcut güvenlik güncellemesiyle ilgili açıklama

Adobe'den Photoshop CS6 için mevcut güvenlik güncellemesiyle ilgili açıklama
refid:21377586 ilişkili resim dosyası

Adobe, Windows ve Macintosh’lardaki Adobe Photoshop CS6 için bir güvenlik güncelleştirmesi yayımladı, daha sonra kullanıcılarına açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

Bu güvenlik güncelleştirmesi saldırı altında olan bir işletim sisteminin saldırganın kontrolüne geçmesine olanak sağlayabilecek bir güvenlik açığını engellemektedir. Bir saldırganın güvenlik açığından yararlanabilmesi için, Windows ya da Macintosh’da Photoshop CS6 üzerinden kötü niyetli bir üçüncü parti dosyanın kullanıcı tarafından açılması gerekmektedir. Adobe Photoshop, bu güvenlik açığını kullanan herhangi bir saldırıya maruz kalmamıştır.

Adobe’nin yaptığı açıklamaya göre, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1) ve Adobe Photoshop CS5 (12.0.05), bu güvenlik açığından etkilenmemektedir. Adobe Photoshop CS5.1 (12.1.1), Adobe Photoshop CS5 (12.0.05) ve önceki sürüm kullanıcıları için güncelleme yüklenmesi gerekmemektedir.

Adobe, Windows ve Macintosh için Adobe Photoshop CS6 (13.0) kullanıcılarılarının ise güncelleme yapması gerektiğini açıklamaktadır.  Adobe’nin, bu güvenlik açığını gidermek için yayımladığı Adobe Photoshop CS6 (13.0.1), kod çalıştırma gerektirebilecek yığın taşması (CVE-2012-4170) güvenlik açığı sorununu gidermektedir.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle