GeriTeknoloji Adobe'dan Mersinli firmalara indirim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adobe'dan Mersinli firmalara indirim

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Adobe işbirliğinde, Mersinli firmaların Adobe ürünlerini yüzde 25 indirimli fiyattan alacağı bildirildi.

MTSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Reklamcılar, Matbaacılar, Halkla İlişkiler ve İletişim Hizmetleri Meslek Komitesi, “Lisanslama Destek Paketi Projesi” kapsamında ilk proje ortaklığını Adobe ile gerçekleştirdi.

MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, oda binasındaki tanıtım toplantısında, projenin, farklı sektörlerdeki Mersinli firmalara, bilgisayar yazılımlarının lisanslı kullanımını teşvik etmeyi ve satın alımlarındaki maliyetlerini, yazılım şirketleriyle proje dahilinden yapılacak özel anlaşmalı kampanyalarla destek vermeyi amaçladığını belirtti. Aşut, Türkiye'de Adobe ile ilk kez gerçekleşen projenin diğer illere de örnek olacağını kaydetti.

Adobe Türkiye Telif Hakları Müdürü Semih Sağlam da, lisanslı yazılım kullanımıyla ürünlerin gerçek değerinin anlaşıldığını belirtti.

Amaçlarının, Türkiye genelinde ürünlerinin lisanslı kullanımını sağlamak olduğunu vurgulayan Sağlam, “Lisanslı ürünle bir üst modele geçiş hakkı kullanıp, virüslere kapalı oluyorsunuz” ifadesini kullandı.

Adobe Türkiye Kanal Satış Müdürü Tuğba Şişik ise Mersin'de başlayan projenin, başarısıyla diğer örnek olmasını istediklerini bildirdi.

Mayısın 26'sına kadar devam edecek bir aylık kampanya çerçevesinde Mersin'deki firmaların, son versiyonları piyasadan yüzde 25 indirim ve taksit imkanıyla alabileceklerine işaret eden Şişik, şunları kaydetti: “Kampanya kapsamında Adobe Cretive Suite Design Standart CS4 2055 dolardan yüzde 25 indirimle 1580 dolar KDV ya da 141 Dolar KDV aylık taksitlerle, Photoshop CS4 1027 dolardan yüzde 25 indirimle 780 dolar KDV ya da 70 dolar KDV aylık taksitlerle, Adobe Acrobat 9 Pro ise 615 dolardan yüzde 25 indirimle 470 dolar KDV ya da 42 dolar KDV aylık taksitlerle firmalara sunuluyor. Programların son sürümlerinin ekstra ücret ödenmeden upgrade edilebilmesi, eğitim ve kitaplar da kampanyaya dahil.”

Tanıtım toplantısına MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi, yönetim kurulu üyesi Hakan Sefa Çakır, Komite Başkanı Mehmet Ali Yelkovan ile bazı üyeler katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle