GeriTeknoloji 4. Uluslararası Robot Yarışması için geri sayım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

4. Uluslararası Robot Yarışması için geri sayım

“2010 Türkiye'de Japonya Yılı” kapsamında organize edilen “4. Uluslararası Robot Yarışması”, 6-7 Mayıs tarihlerinde Ankara'da yapılacak.

Alınan bilgiye göre, Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen “4. Uluslararası Robot Yarışması”, Ankara Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Üniversite, lise, mesleki ve teknik liseler arası düzenlenen yarışma kapsamında, katılımcı öğrencilerin, mesleki bilgi ve becerilerini kullanarak girişimcilik, bilimsel düşünme, yaratıcı zeka ve rekabet bilinciyle araştırma yapmaları amaçlanıyor.

Türk-Japon dostluk ilişkisi temasıyla düzenlenen yarışma, “Dostluk Köprüsü”, “Çizgi İzleyen Robotlar” ve “Sumo Güreşçisi Robotlar” adında üç farklı kategoriden oluşacak.

Japonya Ulusal Sumo Yarışması'nda birinci olan takımın sumo kategorisinde yer alacağı yarışmada, birinci olan ve özel ödül alan takımlar da gösteri yapacak.
Katılımın ücretsiz olacağı yarışmada ayrıca Honda Türkiye A.Ş sponsorluğunda “Asimo Gösterileri” gerçekleştirilecek.

Yarışmaya, “http//etogm.meb.gov.tr web sitesinden ya da 0312 413 12 41- 0312 413 18 65 numaralı telefonlardan başvurulabilecek.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle