Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 22ºC
09 Ekim 2015 23:07

TEKNOLOJİ Haberleri

Sarıgül'den kafaları karıştıran tweet

Şişli Belediyesi'nden tweet açıklaması

CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Sarıgül'ün Twitter hesabında paylaşılan bir tweet kafaları karıştırdı.

'Retweetci ile ücretsiz retweet yapabilirsiniz' şeklinde Sarıgül'ün Twitter hesabından paylaşılan bir tweet, akıllara 'Sarıgül Twitter'da takipçi kazanmak için takipçi sitelerine mi yöneldi' sorusunu getirdi.

Sarıgül'ün hesabından paylaşılan reklam tweeti çok kısa sürede yayından kaldırıldı.

1000 TAKİPÇİ İÇİN 15 TL  

Twitter'da takipçi sayısını artırmak isteyenlere yönelik olarak geliştirilen ve sayıca çok olan bu siteler kullanıcılara takipçilerini artırmayı vaad ediyor. 1000 takipçi kazandırma karşılığında kullanıcılardan 15 TL'lik bir ücret talep eden siteler, rakam arttığında fiyatı da artırıyor ve 5000 takipçi için de 25 TL istiyor.

Bu tür siteler takipçi sayısını hızla artırırken takipçilerin pek çoğu gerçek Twitter hesabından oluşmuyor. Birçoğunda ya 'yumurta' fotoğrafı görünüyor ya da ilgisiz isim veya manken fotoğrafları bu profillerde tercih ediliyor.

Bu siteler yayılmak için ise kullanıcının bilgisi dışında tweet atıyor. Haliyle takipçi artıran siteyle takipçi kazananların da bu yola başvurduğunu tüm takipçiler görmüş oluyor.

ÜNLÜLER YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Özellikle ünlülerin kısa sürede uğraşmaksızın Twitter takipçisi kazanmak için bu yollara başvurduğu biliniyor. Milyon dolarlık bir sektör halini alan takipçi artırma siteleriyle uzun bir süredir savaş halinde olan Twitter ise sahte hesapları kapatmakla uğraşıyor.

O TWEET'LE İLGİLİ AÇIKLAMA

Şişli Belediyesi yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle denildi:

“Sarıgül’den kafaları karıştıran tweet” başlıklı bir haberde, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün twitter hesabından “Retweetci ile ücretsiz retweet yapabilirsiniz” şeklinde bir tweet paylaşıldığı, bu yolla takipçi sayısını artırmaya yönelik girişimde bulunulduğu iddia edilmektedir. Söz konusu mesaj, Sarıgül’ün twitter hesabından gönderilmemiş olup, photoshop teknikleri ile yalan ve yanıltıcı bir şekilde uyarlanmıştır. Birtakım firmalara ücret ödeyerek sanal takipçi yaratma düşüncesinin Mustafa Sarıgül’ün siyaset anlayışı ile uzak yakın ilgisi olamaz. Sarıgül’ün buna ihtiyacı da yoktur.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur."

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 48 Yorum }
 • faruk kadimli30/12/2013 - 14:35
  Istanbul da cok ilerleme katedildi ama AKP den once bir civi cakilmadigi icin hala yeterli degil. Adamlar kisa zamanda cok is yaptilar. Ben londrada 20 yildir yasiyorum adamlar eski yol ve tunnellere dokumuyorlar ilerleme yok. AKP nin Hakkini yemeyelim. Zaten yiyemezsiniz Yine AKP! Yine AKP!
 • taner tr30/12/2013 - 14:10
  parayı bascam sarıgülün takipci sayısını geçecem :)) açılın ben geliyom :))
 • ahmet elifoglu30/12/2013 - 14:03
  cehape yandaslari iyi gaza gelmisler :)
 • mavi yunus30/12/2013 - 13:48
  hiç bir ideolojisi olmayan adama oy vermektense boş atarım daha iyi
 • aygün dinçel30/12/2013 - 13:34
  Bu tür "faiz lobisi" hareketleri 30 Mart'ın başkanı Sarıgül'e oy kazandırıyor. Devam edin. Oy'um Sarıgül', sırf kendisine haksızlık yapıldığı için..
 • BERK ALTÜRK30/12/2013 - 13:14
  SARIGÜL İSTANBULU ANCAK RÜYASINDA GÖRÜR. BU KADAR KÖKLÜ HALK TARAFINDAN SEVİLEN TOPBAŞ VARKEN SAYIN SARIGÜLE DÜŞSE DÜŞSE ŞİŞLİ MAHALLESİ MUHTARLIĞI DÜŞER.
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler tskŞike davasızeytin ağacıyakalama kararıUğur DündarelazığpodolskiselfieYeşilçamsakatlıkKemal KılıçdaroğluSELAHATTİN DEMİRTAŞtrabzonsportweetliverpool