Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Hürriyet'i Takip Et
Hürriyet'i Takip Et!
Hürriyet Facebook
Hürriyet Twitter

Galaxy Gear'ın Türkiye'de çıkış fiyatı belli oldu

Ahmet CAN / BERLİN
7 Eylül 2013
  İşte Türkiye fiyatı

  Gelecek yıllara damga vurması beklenen giyilebilir teknolojiler, akıllı saatlerle popüler hale geliyor. Dün Samsung’un Berlin’de tanıttığı Galaxy Gear modeli ile akıllı telefonların kullanım alışkanlığı tamamen değişmeye hazırlanıyor.

  Bu yeni dönemde akıllı telefonlar ile yapılabilecek birçok işlem akıllı saat ile gerçekleştirilebiliyor ve telefondaki tüm bildirim saat üzerinden takip edilebiliyor. ABD fiyatı 299 dolar olarak açıklanan Samsung Galaxy Gear’in Türkiye’ye bin TL’ye geleceği belirtiliyor.

  GALAXY’SİZ ÇALIŞMIYOR

  Akıllı saatler, akıllı telefonlarla beraber çalışabilecen cihazlar olarak kullanıcılara sunuluyor. Yani Samsung Galaxy Gear’da SIM kart yuvası olmadığı için ayrı bir şekilde kullanılamıyor. Cihazda bulunan Bluetooth ile akıllı saat kullanıcıların sahip olduğu akıllı telefona bağlanıyor. Bu bağlantıdan sonra akıllı telefondaki tüm bildirimler, sosyal ağlar, e-posta ve daha birçok akıllı saate uygun uygulama Galaxy Gear ile takip edilebiliyor. Bu yüzden akıllı saat teknolojisi kullanıcıları akıllı telefon ekranından ayırıyor ve akıllı saat ekranına yöneltiyor.

  Samsung Galaxy Gear ile kullanıcılar artık akıllı cihazlarına daha hızlı ulaşma imkanı sağlayabilecek. Akıllı telefonlar artık cepten veya çantadan çıkarılmadan bir kol hareketiyle kontrol edilebilecek. Galaxy Gear’ın kayışında bulunan mikrofon sayesinde telefon görüşmelerin akıllı saatten de yapabilmek mümkün. Akıllı telefonlara gelen çağrılar, Galaxy Gear üzerinden cevaplanarak, sadece akıllı saat üzerinden konuşabiliyor. Telefon rehberine de erişebilen Samsung Galaxy Gear ile arama yapabilmek ve kısa mesaj gönderilebiliyor. Öte yandan Samsung Galaxy Gear, Samsungun Galaxy serisindeki bazı akıllı telefon modelleriyle sınırlı durumda. Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 3, Samsung’un akıllı saatiyle kullanılabilen cihazlar arasında yer alıyor. Yani Apple ve HTC başta olmak üzere tüm markaların akıllı telefonları Galaxy Gear ile kullanılamıyor.

  Her türlü hakkı saklıdır.

  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/09/2013 - 10:01
  çin li firmalar yüzlerce çeşidini piyasaya sürecekler. Sonuçta bluetooth üzerinden telefondaki minik yazılım ile haberleşen basit bir aksesuar. bluetooth kulaklık dan farkı yok her kez kendi saatini yapacak tüm markalar için. çok daha ucuz çok daha güzel modeller çıkacaktır.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  07/09/2013 - 9:51
  zaten üstümüzde telefonu tasıyoruz ve telefonun ekranı daha büyük :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/09/2013 - 15:53
  Her şeyi başkalarından 2-3 kat fazlasına almak bizim kaderimiz mi? 299 dolarlık Galaxy Gear bize 500 dolara geliyor.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/09/2013 - 14:24
  Mantık bir yön seçememiş belli. Bunu alanlarda denek olacaklar. Bir taraftan dev ekran telefonların reklamını yap ardından da ceviz kadar saat çıkar. İşin tuhafı kocaman ekran telefon tercih eden biri ceviz kadar saati neden alsın? Saat tek çalışsa güzel ama aksi halde yalan :)
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/09/2013 - 14:57
  Kolumuzdan da eksik olsun artık. Nedir bu teknoloji çılgınlığı yeter artık.
  Hürriyet Haber Yorumları - Yorum Yaz
  06/09/2013 - 14:27
  Cep telefonu kanser tetikleyicisidir. Nerende taşırsan taşı..
   ADnet  
  Reklam için
  © Copyright 2015 Hürriyet - Doğan Yayın Holding