GeriTeknoloji 185 bin numara taşıdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

185 bin numara taşıdı

185 bin numara taşıdı
refid:21425640 ilişkili resim dosyası

Turkcell Superonline ev telefonunda sabit ücreti kaldırdı, yaklaşık 185 bin numara taşıdı.

Turkcell Superonline, numara taşıma uygulamasının başladığı 10 Eylül 2009’dan bu yılın Ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 185 bin numara taşıdı.
Taşınan her 10 sabit hat numarasının 8’i için Turkcell Superonline tercih edildi.

Sabit numara taşınabilirliğinin 3. yıl dönümü ile ilgili bir değerlendirme yapan Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan, Türkiye’de taşınan her 10 sabit numaradan yaklaşık 8’inin Turkcell Superonline’a taşındığını belirterek, abonelerin kendilerini tercih etme nedenini şöyle açıkladı: “Ev numarasını Turkcell Superonline’a taşıyanlar, hem sabit ücret ödemeden, hem de her yöne dakika paketleri ile avantajlı fiyatlarla konuşuyorlar. Aynı zamanda, sabit hat aboneleri, aynı mobil telefonlarda olduğu gibi, mevcut telefon numaralarını değişmeden, başındaki alan kodu da dahil olmak üzere, Turkcell Superonline’a taşıyabiliyorlar.”

Tüketicilerin hizmet alacakları sabit operatörü seçerken en çok kaliteli iletişim ve uygun ödeme koşullarına önem verdiklerini anlatan Erkan, Turkcell Superonline’ın yaygın ve kaliteli hizmetiyle bu beklentileri fazlasıyla karşıladığını kaydetti. Erkan, “Tüketicilerin avantajları değerlendirirken operatörün sağladığı toplam faydaya dikkat etmeleri çok önemli. Biz fiber ses abonelerimize Türkiye’de ilk kez sabit ücret ödemeden telefon hizmetini sunduk. Gerek son 2 yılda yükselen bir ivmeyle taşınan sabit numara sayısının artması, gerekse taşınan numaralarla yapılan görüşme trafiği müşterilerimizin memnuniyetini gösteriyor.” dedi.

Bilindiği gibi, sabit numara taşıma uygulaması, 10 Eylül 2009 tarihinde başladı. Tüketici bilincinin gelişmesiyle birlikte, sabitte taşınan numara sayısı artmaya devam ediyor. Turkcell Superonline 3 yıldır abonelerine sağladığı özel avantajlarla numara taşımada liderliği sürdürüyor. Numarasını Turkcell Superonline’a taşıyan aboneler, sabit ücret ödemeden, aralarında ücretsiz konuşarak, uygun ödeme paketleriyle sabit numara taşımanın bütün fırsatlarından yararlanıyor.
En çok şehir içi arama yapılıyor.

Numarasını Turkcell Superonline’a taşıyarak kendi aralarında ücretsiz konuşan Turkcell Superonline ses aboneleri, en fazla aramayı şehir içinde gerçekleştirerek,2011 yılında 56 milyon 136 bin 603 dakika, 2012 yılının ilk 8 ayında ise yüzde 30 artışla 73 milyon 292 bin 980 dakika konuştu. Kaliteli ve hesaplı iletişimi seçen Turkcell Superonline’lılar yurtdışında en çok Almanya, İngiltere ve ABD’yi aradılar.

Turkcell Superonline’ın sunduğu avantajlardan en çok yararlanan iller ise İstanbul, İzmir ve Ankara oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle