Eğitim Haberleri

  Teknoloji merkezine TÜBİTAK’tan 1 milyon TL’lik destek

  Hürriyet Haber
  27.01.2015 - 10:58 | Son Güncelleme:

  Kadir Has Üniversitesi bünyesindeki ‘Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi Araştırma ve Uygulama Merkezi (İNEO), TÜBİTAK tarafından hibe desteği almaya hak kazandı.

  TÜBİTAK’ın, “Teknoloji Transfer Ofislerine Yönelik Hazırlık, Başlangıç ve Kapasite Artırımı Sağlanması ve Uygulanması” başlıklı çağrısına başvuruda bulunan Kadir Has Üniversitesi, destek alan 9 yükseköğretim kurumundan biri oldu. İNEO, TÜBİTAK’ın ‘Yenilik Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı’ kapsamında 2 yıl süreyle, yılda 500 bin TL olmak üzere toplam 1 milyon TL değerinde hibe desteği alacak.
  Üniversitenin “yeni nesil üniversite” vizyonu doğrultusunda kurulan ‘Girişimcilik, Yenilikçilik ve Teknoloji Transferi AUM’, 2014 yılında INEO adıyla faaliyetlerine başladı. Kadir Has Üniversitesi, INEO’nun girişimcilik ve yenilikçilik eko-sistemi ile en ileri teknoloji, en yaratıcı tasarım, en kârlı iş, en etkin iletişim, ve en titiz hukuksal çerçeveyi biraraya getirebilecek niteliklere sahip girişimlerin öncüsü ve merkezi olmayı hedefliyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı