ANKARA HABERLERİ

Teknoloji Evi’nde kayıtlar başlıyor

Hürriyet Haber
31.01.2018 - 15:46Son Güncelleme :

Çocuk Teknoloji Evi’nden 192 öğrenciyi mezun eden Çankaya Belediyesi, yeni dönem kayıtları ise 3-4 Şubat’ta başlatıyor.

Hürriyet Haber

Teknoloji Evi’nde çocukların programlamayı öğreneceği Kod Atölyesi, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak Robot Atölyesi ve hayallerini çizerek üç boyutlu çıktısını alabilecekleri 3D Yazıcı Atölyesi eğitimleri yer alıyor. 9-16 yaş arası çocukların eğitim aldığı Teknoloji Evi’nde 4 fizik öğretmeni ve bir bilgisayar programcısı öğrencilerle ilgileniyor. cumartesi ve pazar günleri eğitim verilen Teknoloji Evi’nde her atölyede 3 farklı grup gün içinde eğitim alıyor.

KODLAMA, ROBOT VE 3D

Çocuklara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış birçok uygulama ile eğitim verilen Kod Atölyesi’nde, algoritmik düşünce sistemlerinin nasıl geliştirebileceği, problem üreten değil problem çözen bireylerin eğitimi sağlanıyor. Robot Atölyesi’nde ise robot tasarımı yapılıyor. Öğrenciler Robot Mekaniği, Tasarım, Akış Diyagramları, Temel Görev Yürütme, Algılayıcılar, Servo Motor Kontrolü üzerine eğitim alıyor. Çocukların hayallerini somut materyale çevirecek 3D Yazıcı Atölyesi ise 3 boyutlu programlarda çizim yapılarak, hayal gücünün 3D yazıcıyla buluşmasını sağlıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Teknoloji Evi’nde kayıtlar başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2018 tarihinde saat 14 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Teknoloji Evi’nde kayıtlar başlıyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

29 Ekim 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:43
 • Guneş
  06:07
 • Öğle
  11:38
 • İkindi
  14:30
 • Akşam
  16:58
 • Yatsı
  18:17
Sayfa Başı