« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Teknik adamların kalp atışlarına kontrol

İngiliz teknik adamlar kalp krizine karşı, maç boyunca vücutlarında "Fit to manage" adı verilen özel erken kalp krizi uyarıcı cihaz taşıyacaklar. Kalp krizi geçiren teknik adamlar arasında Fransız Gerard Houllier, İngiliz Kenny Daglish, Grame Souness ve Bobby Robson gibi isimler bulunuyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Premier Lig’de yer alan takımları çalıştıran teknik adamların peşpeşe kalp krizi geçirerek acil servislere kaldırılması İngiltere Futbol Federasyonu’nu harekete geçirdi. İngilizlerin ünlü hocası Bobby Robson’un geçen Cumartesi günü bir futbol karşılaşmasını izlediği sırada aniden kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırılması sonucu bu kararın alındığı belirtiliyor.

İngiltere’de yapılan bir araştırmada ise Premier Lig’de takım çalıştıran teknik direktörlerin yüzde 44’nün yüksek derecede kalp sorunu yaşadığı ve her an bir kalp krizi ile karşı karşıya  kalabilecekleri duyuruldu. Bu araştırma sonucu harekete geçen futbol federasyonu teknik direktörlere "Fit to Manage" sayesinde doktorla hoca arasında bir sağlık köprüsü oluşturulacağını belirtti. Premier Lig’de şu ana kadar kalp krizi geçirerek acile kaldırılan ünlü teknik adamlar arasında Fransız Gerard Houllier, İngiliz Kenny Daglish, İskoçyalı Jack Stein ve bir dönem Galatasaray’ı da çalıştıran Grame Souness bulunuyor. 73 yaşında olan Bobby Robson ise geçen hafta kalp krizi geçirerek bu ünlüler arasına katılmıştı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler