« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekmeyi futbolcu mu attı?

Conrad Otel’de organize bir toplantı yapılmadığını ve tamamen legal sınırlar içinde kalındığını söyleyen Hasan Doğan, "Büyük bir ihtimalle o tekmeyi bir futbolcu attı" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
TÜRKİYE - İsviçre maçından sonra Conrad Otel’de yapılan toplantı Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Toplantıya katılan isimlerden federasyon eski başkanvekili Hasan Doğan ve yönetici Davut Dişli bu toplantıda çıkan olaylarla ilgili bir organizasyon yapılmadığını savundu.

Yumurta atın demedik

İsviçre maçı dönüşünde rakibi legal sınırlar içinde psikolojik baskı altına almak için otelde gündemi olmayan bir toplantı yapıldığını belirten Hasan Doğan, "Kimseye yumurta atın diye bir talimat verilmedi. Sadece İsviçre’de bize gösterilen muamelenin aynısını rakibimize göstermek istedik. Ama legal sınırlar içinde kaldık. O toplantıda legal olmayan bir şeyin yapılmasına önce biz karşı çıkardık" diye konuştu.

Suçlu bulunursa cezada indirim olacak

Türkiye Futbol Federasyonu’nun "Tekmeyi atanı" bulabilmek için elinden geleni yaptığını söyleyen Hasan Doğan, "Koridorda 50 saniye süren bir olay yaşandı. O kargaşada tekmeyi atanı tesbit etmek mümkün değil. Ama büyük olasılıkla o tekmeyi bir futbolcu attı. Biz ifadeleri aldık ama maalesef bunu itiraf eden çıkmadı. Biri bir şey söylemeye çalıştı başına gelenleri gördünüz. Serkan vurmuş olsaydı afaroz edilirdi. Hala önümüzde bu fırsat var. Tekmeyi atanı bulabilirsek cezayı indirebiliriz" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz