« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekmeci gitti

Diyarbakırspor Futbol Şube Sorumlusu Felat Hevedanlı, önceki gün oynanan Diyarbakırspor-Konyaspor maçında çıkan olayların ardından görevinden istifa etti.

Hürriyet İnternet
SON GÜNCELLEME

Hevedanlı, kulüp basın sözcüsü Aziz Gölcük ile kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, pazar günkü maçta çok vahim olayların meydana geldiğini belirterek, bu olayları camia ve yönetim olarak tasvip etmediklerini söyledi.

Diyarbakır'da maç günü öğlen saatlerinde başlayan gerginliğin stada yansımasıyla çok üzücü ve büyük olayların meydana geldiğini ifade eden Hevedanlı, “Kesinlikle Diyarbakırspor ile alakası olmayan olaylardır” dedi.

Hevedanlı, şöyle konuştu: “Bu olayların Diyarbakırspor ile bağlantısı yoktur. Olay, gündüz saat 12.00'de bir cenazede güvenlik güçleri ile bazı vatandaşların karşı karşıya geldiği gerginliğin, aynı kişilerin güvenlik güçleriyle statta tekrar karşı karşıya gelmesidir. Olayın diğer nedeni de geçen yıl Konya'da oynanan maçta Diyarbakırspor camiasına yapılan çirkin tezahüratlar ve çirkin saldırılardır. Bu çirkin tezahüratlar içinde suç teşkil eden unsurlar vardır. Çok ağır siyasi sloganlar atılmıştır, ama bizi burada derinden yaralayan bir olay vardır. Suç teşkil eden siyasi sloganlar Diyarbakırspor camiasına layık görüldüğü zaman ulusal basın ve köşe yazarlarının bu konuya ilgisi zayıf olmuştur. Sezon başından beri hakem hataları nedeniyle puanlarımız gasp edilmiştir. Bu nedenle gerginlik olmuştur. Gerginliğin tırmandırılmaması için çaba sarf ettik, ancak güvenlik güçlerinin aldığı tedbir de yetersiz kalmıştır. Maçta çevik kuvvet yoktu. Polis memuru sayısı da azdı. Bu nedenle olayların önü alınamamıştır. Olayın Diyarbakırspor ile bağlantısı yoktur.” /images/100/0x0/55ea5448f018fbb8f878cfa2

Maçta Konyasporlu futbolcunun taraftara alaysı tavrı nedeniyle tepki gösterdiğini belirterek, “Kendime yakıştıramadığım, tasvip etmediğim bir hareket yaptım. Konyaspor, Diyarbakırspor ve tüm spor kamuoyundan özür diliyorum. Pişmanım. Bir anda kontrolsüz, yanlış hareket yaptım. Görevimden istifa ettim. Yönetim kurulu üyeliğinden istifa dilekçemi sundum. Değerlendirmeyi yönetim kuruluna bıraktım” dedi.

Basın sözcüsü Aziz Gölcük ise olaylardan büyük üzüntü duyduklarını belirterek, şöyle dedi: “Diyarbakırspor ve Diyarbakır halkının zan altından kurtarılması için çaba sarf ediyoruz. Çok üzüntülüyüz. Devletin takımı olduğumuz söyleniyor, ancak devletin bize desteği yok. Hiçbir tesisimiz yok. Çok sıkıntı yaşıyoruz. Diğer taraftan Anadolu kulüplerine baktığımızda devlet takımı diyebileceğimiz takımlar vardır. Örneğin Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce kulübe trilyonlarca lira para aktarılıyor. Bu belediye devletin değil mi? Devletin değilse kimindir? Başka bir devletin midir acaba. Bunlar mı devlet takımıdır, yoksa Diyarbakırspor mu? Yaşadığımız sıkıntıları basına bir türlü duyuramadık. Transfer sezonunda transfer etmek istediğimiz futbolcuları Diyarbakır'a getiremiyoruz. Bu takımın bir alt yapısı, tesisi yok. Bütün futbolcular da bunu bildikleri için daha rahat etmek istedikleri ortamlarda futbol oynamayı düşünmüşlerdir. Bu nedenle (Devlet takımıdır) diyen tüm kurum ve kuruluşları, bütün kişileri kınıyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler