« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekme tokat kavga ettiler

Federasyon Başkanı Ahmet Bozdoğan ile asbaşkan Akın Vural’ın istifasını istedikleri genel sekreter Şerafettin Deniz, itiraz edince kavga çıktı. Tekme tokat birbirlerine vuran Vural ile Deniz 5’er gün ‘iş göremez’ raporu aldı.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

BÖYLESİ ne görüldü, ne duyuldu... Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu’nun iki önemli ismi; asbaşkan Akın Vural ile genel sekreter Şerafettin Deniz tekme tokat kavga etti. Birbirlerini yaralayan iki taraf da hastaneden 5’er gün ‘iş göremez’ raporu aldı. Federasyon başkanı Ahmet Bozdoğan, geçtiğimiz cumartesi günü Ankara Etap Altınel Otel’deki yönetim kurulu toplantısından önce yaşanan olayı şöyle anlattı:

“İstifa et” dedik, şiddetle itiraz etti
“Toplantıdan önce birçok yönetici, Şerafettin Deniz’in imza yetkisinin alınması talebinde bulundu. Ben de aynı görüşteydim, çünkü Sayın Deniz görevini iyi yapamıyordu. Asbaşkanımız Akın Vural ile birlikte kendisini bir köşeye çektim; ‘Sizinle doku uyuşmazlığımız var. En iyisi kendi isteğinizle yönetim kurulundan istifa edin’ dedim. Bana şiddetle itiraz etti; ‘57 senelik bir federasyonun işlerini 4 ayda ben mi düzene sokacağım’ dedi.

Düştü ve yüzünü yere çarptı
Ben, ‘O zaman sizin imza yetkinizi alıyorum’ deyince bu sefer Akın Vural’a dönüp; ‘Sen de görevini yapmıyorsun’ dedi. Asbaşkan ‘Sen ne diyorsun’ diye karşı çıkınca, ayağa kalkıp el kol hareketleri yaptı. O böyle yapınca korktuk, çünkü belinde silah taşıyordu. Vural kendisini itince düştü ve yüzünü yere çarptı. Bu arada ikisi de birbirine tekme attı. İkisini güçlükle ayırabildim.”
İmza yetkisi elinden alındı
Başkan Ahmet Bozdoğan, kavga sonrası iki tarafın da hastaneye giderek 5’er gün ‘iş göremez’ raporu aldıklarını sözlerine ekledi. Bozdoğan, Deniz’i, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü personeli olduğu için yönetim kurulundan alma yetkilerinin olmadığını, bu nedenle de imza yetkisini elinden aldıklarını da belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz