ERZURUM HABERLERİ

Tekman’da Cumhuriyet Ve Kardeşlik Yürüyüşü

IHA
29.10.2015 - 17:25Son Güncelleme :

TEKMAN'DA CUMHURİYET VE KARDEŞLİK YÜRÜYÜŞÜ

IHA

Erzurum’un Tekman İlçesi’nde birlik beraberliğin bozulmaması ve kardeşliğin pekişmesi açısından İlçe Kaymakamı önderliğinde tüm halk ve öğrencilerle bir ilk olan Cumhuriyet ve Kardeşlik Yürüyüşü yapıldı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Cumhuriyet Bayramı kutlama Törenine Kaymakam Lütfullah Ün, İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Ertan Cibre, Belediye Başkan Vekili Emin Korkmaz Daire amirleri, Muhtarlar Derneği Başkanı Sadullah Karagöl, Tekman mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan, Kaymakam Lütfullah Ün,”Atatürk’ün liderliğinde milletimizden alınan güçle kurulan çağdaş Türk Cumhuriyetinin 92. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşadığımızı belirterek, kurtuluşa giden yolda ilk adımın atıldığı Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda Anadolu’nun her tarafında alev alev, bağımsızlık ateşi olarak yayılmıştır. Bu tarihi gün vesilesiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, Tüm Tekmanlı hemşerilerimin Cumhuriyet bayramını kutluyorum” dedi.
Törene öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve öğrencilerinin oluşturduğu gösteriler ve koro ile devam edildi.
Daha sonra ilçe okullarında Cumhuriyetin 92. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu bilgi, kültür, spor, şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödüller Kaymakam Lütfullah Ün, İlçe jandarma Komutanı Yüzbaşı Ertan Cibre tarafından öğrencilere verildi.
Tekman’da birlik beraberliğin bozulmaması ve kardeşliğin birleşmesi açısından İlçe Kaymakamı önderliğinde tüm halk ve öğrencilerle bir ilk olan Cumhuriyet ve Kardeşlik Yürüyüşü yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Tekman’da Cumhuriyet Ve Kardeşlik Yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekman’da Cumhuriyet Ve Kardeşlik Yürüyüşü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı