« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Teklif gelmezse Almanya forması giyebilirim'

Galatasaray'ın gurbetçi futbolcusu Barış Özbek, Türk Milli Takımı'ndan teklif gelmemesi halinde, Almanya Milli Takımı'nın formasını giyebileceğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serkan Çalık ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Barış Özbek, Türk Milli Takımı'ndan bugüne kadar teklif almadığını ifade ederek, “Almanya Ümit Milli Takımı'nda 5 kez forma giydim ve iyi maçlar çıkardım. Hocam da bunu teyit etti. Almanya (A) Milli Takımı'nın teknik direktörü Joachim Löw de beni izlemiş ve çok beğenmiş. Eğer Türk Milli Takımı'ndan çağrı gelmezse Almanya (A) Milli Takımı'nda oynayabilirim” diye konuştu.

SERKAN: "TERCİHİM TÜRK MİLLİ TAKIMI"

Sarı-kırmızılı takımın diğer gurbetçi futbolcusu Serkan Çalık da kendisine henüz bir teklif gelmediğini, fakat geldiği takdirde seve seve Türk Milli Takımı'nı seçeceğini söyledi.

Serkan, kısa boylu olması nedeniyle uzun boylu defans oyuncularına karşı oynamasının dezavantaj olup olmadığı yönündeki bir soruya ise, “Defans elemanları genelde uzun boylu olur. Yukarıdan gelen toplarda elimden geldiğince çıkmaya çalışıyorum. Tabii ki problem oluyor ama şimdiye kadar benim için ciddi bir dezavantaj olmadı” diye yanıtladı.

"GALATASARAY'DAKİ HIZLI FUTBOLA ALIŞIYORUZ"

Galatasaray'da, daha önceki takımlarına oranla daha hızlı futbol oynandığının altını çizen Serkan ve Barış, bu duruma alıştıklarını söylediler.

Galatasaray gibi büyük bir takımda oynamanın kolay olmadığını ifade eden gurbetçi futbolcular, Almanya Ümit Milli Takımı'nda da görev yaptıkları için hızlı futbol oynama konusunda tecrübelerinin bulunduğunu dile getirdi.

Serkan ve Barış, Galatasaray'a gelmelerinde teknik direktör Feldkamp'ın da büyük etkisi bulunduğunu, fakat sadece Alman teknik adam için gelmediklerini vurgularken, Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu ve burada başarılı performans sergileyeceklerine inandıkları için tercihlerini sarı-kırmızılı kulüpten yana kullandıklarını söylediler.
Gurbetçi oyuncular, her iki ayaklarını iyi kullanmalarını ise antrenmanlardan sonra özel olarak yaptıkları şut çalışmalarına borçlu olduklarını belirttiler.

BARIŞ: "LİNCOLN'Ü DÜNYA TANIYOR"

Lincoln ile ilgili bir soruya ise Barış Özbek, “Biz onu tanıdığımız için merak etmiyoruz. Onu bütün dünya tanıyor. Herkes antrenmanda nasıl bir futbolcu olduğunu görmüştür. Maçlarda da inşallah hepbirlikte göreceğiz. Fenerbahçeli Alex ve Lincoln aynı mevkide görev yapıyor. İkisi de iyi futbolcu” diye cevap verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler