« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tekke'nin durumu belirsiz

Rusya'nın Zenit takımında forma giyen milli futbolcumuz Fatih Tekke'nin, yeni sezonda Zenit'in formasını giyip giymeyeceği Rus basınında da tartışılmaya başlandı.

SİYAMEND KAÇMAZ - MOSKOVA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bir dönem takımda huzursuz olduğunu belirten, hatta A takımından PAF takıma gönderilen Türk futbolcunun geçen sezonu iyi bitirdiğini ve büyük moral topladığını belirten Rus basını, Tekke'nin, anlaşmasının sonuna kadar Zenit'te kalmak istediğini belirtiyorlar. Ancak Fatih Tekke'nin Zenit'te oynamaya devam edip etmeyeceğinin takımın başına yeni geçen İtalyan teknik adam Luciano Spalletti'ye bağlı olduğunun altını çiziyorlar.

Sezonun yorgunluğunu Türkiye'de atan Tekke ile ilgili gazetelerde çıkan haberlerde ayrıca Ocak ayında menajerinin, Zenit Kulübü'nün kararını bekleyeceği, ya anlaşmasının uzatılacağı, ya anlaşma süresinin bitimine kadar takımda oynamaya devam edeceği ya da satışa çıkarılacağı ve başka bir takıma transfer edileceği yönünde yorumlara yer verildi. Diğer taraftan, Fatih'in Türkiye'de hiçbir kulüple görüşmediğinin de altı çizildi.

Bilindiği üzere Tekke'nin Zenit ile anlaşması 2010'un Ağustos ayına kadar geçerli. Tekke, geçtiğimiz sezon başında o dönem takımın başında bulunan Hollandalı çalıştırıcı Dik Advokat ile bir takım sorunlar yaşamış ve forma şansı bulamamıştı. Bunun üzerine her fırsatta takımdan ayrılmak istediğini belirtmiş, bunun da huzursuzluktan kaynaklandığını dile getirmişti. PAF takıma dahi gönderilen Tekke, profesyonelliği elden bırakmamış ve orada çalışmalarına devam etmişti. Zenit, Dik Advokat ile yollarını ayırınca da, takımın başına getirilen PAF takım hocası Anatoli Davidov, Fatih Tekke'nin yeniden doğmasına yardımcı olmuştu. Her fırsatta Davidov'a çok şey borçlu olduğunu ve ona verdiği sözü yerine getirdiğini söyleyen Tekke, geride bıraktığımız sezon hem takımın en golcü oyuncusu olmuş hem de Rusya Ligi'nin en iyi 33 futbolcusu arasına girmişti.

Takımda büyük bir çıkış yakalayan Tekke, Davidov ile birlikte takımın adeta beyni durumuna geçmiş ve kazanma hırsı taraftarların gözünden de kaçmamıştı. Taraftar, Fatih Tekke'yi yeniden kazanmışken tekrar kaybetmek istemiyor. Bunun bilincinde olan yönetimin Tekke'yi takımda tutmak için çaba harcayacağı konuşuluyor.

Öte yandan Luciano Spalletti'nin Zenit'e bir Totti aradığını belirten bir kısım spor medyası ise, Kezman ve Tekke'nin geleceğini yeni hocanın belirleyeceğini vurguluyorlar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.