SAMSUN HABERLERİ

Tekkeköy’de Bin Dönüm Deniz Dolgusu Yapılacak

IHA
10 Temmuz 2015 - 19:01Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 19:02

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS 1. BAŞKANVEKİLİ TURAN ÇAKIR, TEKKEKÖY İLÇESİNDEKİ PETROL OFİSİ DOLUM TESİSLERİNİN ARKASINDAKİ DENİZE BİN DÖNÜMLÜK DOLGU YAPMAK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Samsun Büyükşehir Belediye Meclis 1. Başkanvekili Turan Çakır, Tekkeköy ilçesindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri’nin arkasındaki denize bin dönümlük dolgu yapmak istediklerini söyledi.
Samsun Büyükşehir Belediye Komisyonu 2015 yılı Temmuz ayı 14. birleşiminin 2. oturumu Meclis 1. Başkanvekili Turan Çakır başkanlığında gerçekleşti. Komisyonda gündem maddelerinden biri olan Tekkeköy ilçesindeki Petrol Ofisi Dolum Tesisleri’nin arkasındaki denize bin dönümlük dolgu alanı yapılması konusu görüşüldü.
Görüşme öncesi konuşan Meclis 1. Başkanvekili Turan Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak denizin ticari anlamda daha fazla kullanılması noktasında Büyükşehir Belediyesi’ne katkı verebilir diye proje üretmek için çıkış noktası arıyorduk. Başkanımıza zaman zaman depolama alanlarıyla ilgili sıkıntıların geldiği, sanayicinin bu anlamda yer kalmadığı ile ilgili bu noktalarda talepler geliyor. Biz şu anda mevcut Petrol Ofisi Dolum Tesisleri önünde hem trafik yolu açtık hem de Tekkeköy’e gidecek olan raylı sistemin bir güzergahı da oradan geçiyor. Onun kara tarafında Büyükşehir Belediyesi’ne ait 40 bin metrekare bir alan vardı. Daha önce Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan yerler hayvan barınağı olarak kullanılıyordu. Burayı biz dolgu alanının müştemilatlarının olabileceği yerler olarak tespit ettik. Bunun önünde de yaklaşık 100 hektar yani bin dönüm doldurularak, karşıya da mendirek şeklinde merkezdeki gibi liman kadar büyük olmayabilir ama alternatif bir liman yapmayı planlıyoruz. Bu kısa vadeli değil, uzun vadeli bir projedir. Yapıldığında ihtiyacı karşılayacaktır” dedi.
Çakır’ın konuşmasının ardından ilgili gündem maddesi meclis üyeleri tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Tekkeköy’de Bin Dönüm Deniz Dolgusu Yapılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekkeköy’de Bin Dönüm Deniz Dolgusu Yapılacak haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   03:51
  • Guneş
   05:43
  • Öğle
   12:49
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:32
  • Yatsı
   21:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı