SAMSUN HABERLERİ

Tekkeköy ‘Bulut’ta

IHA
21.10.2015 - 16:25Son Güncelleme :

‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolünü imzalayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, protokole imza atan 16 belediyeden biri olduklarını söyledi.

IHA

‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolünü imzalayan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, protokole imza atan 16 belediyeden biri olduklarını söyledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve büyükşehir belediyelerinde yaygınlaştırılması planlanan kent bilgi sistemlerini bir çatı altında birleştirecek ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolü Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile imzalandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bulut Kent Bilgi sistemi protokol ile saha çalışmalarındaki bina (grafik veri, fotoğraf ve öz nitelikler), ruhsat, plan, altyapı gibi veriler sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplayıp birleştirilecek. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesine ve vatandaşlara nitelikli hızlı hizmet vermesi sağlanacak. Sistemin ülke genelinde yaygınlaştırılması ile en küçük belediyelerde dahi bilgi teknolojilerinin kullanılması hedefleniyor. Sistemin ülke genelinde yaygınlaşması ile 400 milyon TL tasarruf sağlanması da hedefleniyor. Yine ülkedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak.
PROTOKOLE İMZA ATAN 16 BELEDİYEDEN BİRİ TEKKEKÖY BELEDİYESİ OLDU
İlçede yaklaşık bir senedir yürütülen kent bilgi sistemi çalışmalarının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgiler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Bulut Kent Bilgi Sistemi ile entegre olarak çalışacağını belirten Başkan Togar, “Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Türkiye Belediyeler birliği ve pilot 16 belediye protokol imzaladı. Biz de Türkiye’de bu protokole imza atan 16 belediyenin içerisinde bulunuyoruz. Tekkeköy çevresinde yaklaşık bir yıldır kent bilgi sistemi ve numarataj çalışmalarımızı hızla sürdürür iken böyle bir protokole imza atmamız çalışmalarımızı sağlam temellere oturttu. Bizlerin yürüttüğü çalışmalar Bulut Kent Bilgi Sistemi protokolü ile birleştiğinde saha çalışmalarındaki bina (grafik veri, fotoğraf ve öz nitelikler), ruhsat, plan, alt yapı gibi veriler sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplayıp birleştirilecek. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesine ve vatandaşlara nitelikli hızlı hizmet vermesi sağlanacak. Sistemin ülke genelinde yaygınlaştırılması ile en küçük belediyelerde dahi bilgi teknolojilerinin kullanılması hedefleniyor. Sistemin ülke genelinde yaygınlaşması ile tasarruf sağlanması da hedefleniyor. Yine ilçedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak bizler gibi yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak. Bu sistem tam yerleşip hayata geçirildiğinde tüm bilgiler bir merkezde doğdu, tarafsız bir şekilde tutulup güncellemesi ve takibi yapılabilecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Tekkeköy ‘Bulut’ta hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekkeköy ‘Bulut’ta haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:34
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   12:31
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı