SAMSUN HABERLERİ

Tekkeköy Belediyesi Tarihi Kentler Birliği Üyesi Oldu

IHA
15 Eylül 2015 - 19:34Son Güncelleme : 15 Eylül 2015 - 19:35

TEKKEKÖY BELEDİYE BAŞKANI HASAN TOGAR. "BU ÜYELİK, İLÇEMİZ, BÖLGEMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR GELİŞMEDİR. TEKKEKÖY’Ü TARİHİN DOĞDUĞU KENT OLARAK MARKALAŞTIRIRKEN TARİH KENTİ OLDUĞUMUZU İFADE EDİYORDUK. ŞİMDİ TESCİLLENMİŞ OLARAK SAYACAĞIMIZ BÜYÜK BİR ORGANİZASYONUN BİR PARÇASI OLDUK." DEDİ.

IHA

Tekkeköy Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği üyesi oldu.
Tarihi Kentler Birliği Anadolu buluşması, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı (TKB) Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığında yapıldı. Tekkeköy Belediyesi de Tarihi Kentler Birliği’ne üye olmak için toplantıda yer aldı. Tekkeköy Belediyesi’ni Kültür Müdürü ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Şeref Aydın temsil etti. Tekkeköy Belediyesi adaylık için başvuru yaptı. 60’ın üzerindeki belediye içinde başvurusu kabul edilen 5 belediyeden birisi Tekkeköy Belediyesi oldu. Tarihi Kentler Birliği Anadolu Buluşması’ndaki ekip ayrıca Çanakkale’nin tarihi mekanlarını da gezdi.
"Çanakkale Destanı’nın 100. yılı nedeniyle anlamlı bir yılda, anlamlı bir kentte Çanakkale ’de gerçekleştirilen ve üç gün süren Tarihi Kentler Birliği Anadolu Buluşması’nda üyeliğimizin kabul edilmesinin haklı sevincini yaşıyoruz" diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, "Bu üyelik, ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için çok önemli bir gelişmedir. Tekkeköy’ü tarihin doğduğu kent olarak markalaştırırken tarih kenti olduğumuzu ifade ediyorduk. Şimdi tescillenmiş olarak sayacağımız büyük bir organizasyonun bir parçası olduk. İlçemizin tarihi insanlık tarihi kadar eskiye dayanıyor. MÖ. 10000 ila 60000 yılları arasında Karadeniz’deki ilk insanların yaşamış olduğu ilçemiz bu birliktelikle birlikte daha geniş kitlelerde ve alanlarda telaffuz edilecek. Çocuklarımıza ve gelecek kuşaklara miras olarak düşündüğümüz kültürel, doğal ve tarihi değerlerimizi koruyarak, tanıtarak turizm potansiyeli yaratarak geleceğe taşımak gibi bir misyonumuz var. Tekkeköy’ün dünyaya açılan en önemli penceresi, var olan tarihi mekan ve dokularımızdır. Bu sorumluluğumuzun bilincinde olarak daha çok çaba harcayarak ilçemizi dünyaya tanıtacağız" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Tekkeköy Belediyesi Tarihi Kentler Birliği Üyesi Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 19 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekkeköy Belediyesi Tarihi Kentler Birliği Üyesi Oldu haberi güncellenecektir.

  SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   03:47
  • Guneş
   05:40
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   16:38
  • Akşam
   19:37
  • Yatsı
   21:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı