TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ'da protesto

AA / Mesut Karaduman
29.02.2016 - 18:46Son Güncelleme :

- Kadına yönelik şiddet, CHP Gençlik Kolları üyelerince protesto edildi

AA / Mesut Karaduman

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ'da CHP Gençlik Kolları üyeleri, kadın cinayetlerini protesto etti.

Tuğlalıparkta toplanan gruptakiler, öldürülen bazı kadınların fotoğraflarının bulunduğu dövizler taşıdı. Pankart açan gruptakiler, kadına yönelik şiddete tepki gösterdi.

Grup adına açıklama yapan CHP Tekirdağ Gençlik Kolları Üyesi Öznur Karadeniz, kadına yönelik şiddetin dünyada en yaygın insan hak ihlalleri arasında yer aldığını söyledi.

Türkiye'de kadına yönelik şiddetin sürdüğünü anlatan Karadeniz, "Kanundaki eksiklikler, sorumlu kurumların şiddet konusuna yeteri kadar önem göstermemesi, kadınların cesaretini kırıyor ve içinde bulundukları şiddet ortamını kabullenmelerine neden oluyor. Kadına yönelik şiddeti ortadan kaldırmak, ancak toplumun tüm kesimlerinin ortak ve kararlı mücadelesi ve bütüncül bir yaklaşımla mümkündür" dedi.

Açıklamanın ardından gruptakiler, eylemi sonlandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ'da protesto hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 18 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ'da protesto haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı