Tekirdağ'da 300 damızlık koç dağıtıldı - Tekirdağ Haberleri
Tekirdağ Haberleri

TEKİRDAĞ HABERLERİ

  Tekirdağ'da 300 damızlık koç dağıtıldı

  DHA
  14 Mart 2017 - 16:38Son Güncelleme : 14 Mart 2017 - 16:39

  Tekirdağ'da 300 damızlık koç dağıtıldı

   Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA) - TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği desteği ile hazırlanan Koyunculuğu Geliştirme ve Damızlık Koç Dağıtım projesi kapsamında kurayla besicilere 300 koç dağıtıldı.
  Tekirdağ'daki projenin ilk etabı Malkara İlçesi'nde başlarken, 135 yetiştiriciye 197 baş, Süleymanpaşa İlçesi'nde ikinci etap koç dağıtımında ise 66 besiciye 103 baş olmak üzere toplamda 300 baş damızlık koç teslim edildi.
  Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Bu bir koç dağıtım projesi, sanıyorum bir ay önceydi Malkara'da 197 tane koç dağıtımı yaptık. Bugün burada 103 tane dağıtacağız. Bu mutlu insanları gördükçe, bu arkadaşlarımızın mutluluğuna, refahına, gelişmesine katkıda bulundukça bizimde mutluluğumuz artıyor. Tekirdağ tarımına ne kadar katkıda bulunsak o kadar iyi olacaktır. Heyecan Tekirdağ için, sevgimiz Tekirdağ için, göreceksiniz, büyükşehirle beraber Tekirdağ kalkınmasını tamamlayacaktır. Tekirdağ kalkınacak, beni en çok heyecanlandıran tarım ve hayvancılık, çünkü tarım ve hayvancılık olmazsa insanların karnı doymaz" dedi.
  Tekirdağ Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca da, Büyükşehir Belediyesi'nin üreticilerin bir hayalini gerçekleştirdiğini belirtti. Tolucu, bütün paydaşların birlikte hareket ettiği ve birlik olduğu sürece daha çok aile işletmesinin kalkınacağı ve hayvan ırklarının değişeceğini söyledi. Daha sonra koç almaya hak kazanan üreticilere çekilen kura ile hayvanları teslim edildi.

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  TekirdağBugün17 ºCAçık
  • Cuma17 ºC
  • Cmts19 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts16 ºC
  • Salı16 ºC
  • Çarş17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı