ANKARA HABERLERİ

Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Demirkıran:

IHA
28 Eylül 2015 - 12:26Son Güncelleme : 28 Eylül 2015 - 12:27

TÜRKİYE’NİN İLK TOPLU HAYVANCILIK İŞLETMESİNİ FAALİYETE GEÇİREN HEMİT KÖYÜ TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ VE TEKİRDAĞ TARIM KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI RAMAZAN DEMİRKIRAN, DOKUZ GÜN TATİL İLAN EDİLDİĞİ KURBAN BAYRAMI'NDA ÖZELLİKLE AİLE İŞLETMECİLİĞİ YAPAN SÜT ÜRETİCİLERİNİN BAYRAMDA DA ÇALIŞTIĞINI BELİRTİRKEN YIL BOYUNCA HİÇ TATİL YAPAMADIKLARINA DİKKAT ÇEKTİ.

IHA

Türkiye’nin ilk toplu hayvancılık işletmesini faaliyete geçiren Hemit köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, dokuz gün tatil ilan edildiği Kurban Bayramı’nda özellikle aile işletmeciliği yapan süt üreticilerinin bayramda da çalıştığını belirtirken yıl boyunca hiç tatil yapamadıklarına dikkat çekti.
Demirkıran birçok kişinin Kurban Bayramı süresince bayram tatili yaparken süt üreticilerinin bayramda da çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Hayvan sahiplerinin ülkenin et ve süt ihtiyacını karşılama noktasında zor koşullarda üretim yaptıklarını belirten Başkan Demirkıran, “Süt üreticileri de çoğunluğumuz gibi bayramlıklarını giyerek evden çıktı. Ancak tek farkı bulunduğu işletmeden uzağa gidemediler. Sabah bayram kıyafeti kirlenmemesi için büyük dikkatle sütünü sağıp bayram namazından önce süt toplama merkezine sütünü teslim ettiler. Gün içinde bir yandan bayramlaşmak için büyüklerine gidip küçüklerini evinde misafir ederken bir yandan da hayvanların ihtiyaçlarını gidermek için çalıştılar. Süt üreticileri Kurban Bayramı’nı bir ayağı ahırda kutladı” ifadesini kullandı.
"HASTA OLMAK YOK"
Hemit köyü Kalkınma Kooperatifi ve Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Demirkıran yaptığı açıklamada, süt üreticilerinin zor koşullarına dikkat çekti. Aile işletmeciliği yapan süt üreticilerinin hasta olma hatta ölme hakkı dahi olmadığını söyleyen Başkan Demirkıran, süt üreticileri arasında çok yaygın olan “Cenaze bekler süt beklemez” sözünü anımsattı.
Ramazan Demirkıran bölgedeki süt sanayicilerine bayram döneminde süt alımı yaptıkları için de teşekkür ederek şunları dedi:
“Hayvanlar ne bayram dinliyor ne yılbaşı, 365 gün süt veriyor. Bayramlarda süt işletmelerinin süt alımı çok önemli. Bölgedeki süt sanayisi bu konuya sorumlulukla yaklaşıyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde bayramda süt satışı sorunu yaşanırken biz Tekirdağ bölgesinde sorun yaşamadık. Üreticinin alın teri sütü yerde bırakmayan Tekirdağ bölgesinde süt işletmelerine teşekkür ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Demirkıran: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Demirkıran: haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı