TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Sağlık Müdürünün haksız yere menfaat temin ettiği iddiası

AA / Muhterem Erkul
14.01.2015 - 13:27Son Güncelleme :

- İl Sağlık Müdürü Akbulut: - "Bugüne kadar herhangi bir menfaat temini için kimseden veya kuruluştan usulsüz bir talebim ve isteğim olmamıştır"

AA / Muhterem Erkul

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ İl Sağlık Müdürü Yavuz Akbulut, hakkındaki, "haksız yere menfaat temin ettiği" iddiasının asılsız olduğunu bildirdi.

Akbulut, yaptığı yazılı açıklamada, bir internet sitesinde ismi ve unvanı kullanılarak hakkında hakaret ve iftira içeren ifadeler nedeniyle mahkemeye müracaat ettiğini belirtti.

Mahkemenin söz konusu internet sitesindeki yazıya erişimin engellenmesine karar verdiğini aktaran Akbulut, şöyle devam etti:

"Yaklaşık 3,5 yıldır Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğünde yöneticilik yapıyorum ve devletin verdiği görevlendirme ödeneklerinin ve harcırahlarının sadece belgelerinin teminini sağlıyorum. Gerekli yazışmalar ve hesaplamalar müdürlükte görevli personeller tarafından yapılıyor. Bu görevlendirmeler ile ilgili hiçbir personelime şahsım olarak herhangi bir tehdit ve emir vermedim. Hakkım olmayan ücret alma teşebbüsüm olmamıştır."

Akbulut, yetkililerin bilgisi dahilinde başkan yardımcısı olduğu yardım kuruluşundan bugüne kadar bir ücret almadığını ve menfaat temin etmediğini vurguladı.

Meslek hayatında beş yıl boyunca 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında çalıştığını aktaran Akbulut, şunları kaydetti:

"Bu nedenle aşina olduğum çalışma şartları ve imkanları konusunda, görev yapmakta olduğum bu 1,5 yılda bana iletilen 112 ile ilgili bütün talepler tarafımca bekletilmeden ve en uygun şekilde yapılması konusunda yönetici arkadaşlara talimatlar verdim. Bir sağlık çalışanı ve yöneticisi olarak birlikte görev yaptığım iş arkadaşlarımın çalışma koşulları kötü iken kendisini düşünen ve bu durumdan keyif alan bir insan olmadım. İnancım gereği olamayacağım da."

Akbulut, yaklaşık 7 aylık bir süreçte kentteki çeşitli kademelerde görev yapan yöneticiler ve çalışanlarla ilgili asılsız komplolar ve iddiaların kendisine iletildiğini ifade ederek, "Ben de bu arkadaşların isteklerini yapmayıp destek vermeyince hakkımda bu çirkin ve mesnetsiz iftiralar atılmaktadır. Bugüne kadar herhangi bir menfaat temini için kimseden veya kuruluştan usulsüz bir talebim ve isteğim olmamıştır" ifadelerini kullandı.

Devlet Memurları Kanununa tabii olarak çalışan bir yönetici olduğunu anımsatan Akbulut, yönetici görevlendirmelerinde sadece teklif yetkisine sahip olduğunu, görevlendirmelerin valilik ve bakanlığın yetkisinde bulunduğunu kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Sağlık Müdürünün haksız yere menfaat temin ettiği iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 13 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Sağlık Müdürünün haksız yere menfaat temin ettiği iddiası haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  09 Kasım 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:59
  • Guneş
   07:43
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:46
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı