TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’ın geleceğinde lojistiğin yeri tartışıldı

DHA
27.04.2016 - 14:40Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Meslek Yüksekokulu tarafından ortaklaşa düzenlenen Tekirdağ’ın Geleceğinde Lojistiğin Yeri konulu sempozyum Silverside Otelde yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanısıra, Genel Sekreter Oral Karakaya, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Zeki Gürcün, Fatih Ünsal, Başkan Danışmanları Neşat Erdoğan, Şeref Çetin, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe ile Belediye Meclis Üyeleri, bazı daire başkanları ve lojistik firmalarının katıldığı sempozyumda açılış konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak sempozyumun önemine dikkat çekerek katılan herkese teşekkür etti. Lojistiğin önemine değinen Albayrak, "Bugün burada Tekirdağ’ın geleceği için büyük önem arz eden lojistik sektörünü değerlendirmek ve görüş alışverişinde bulunmak üzere toplandık. Öncelikle siz değerli konuklarımızı ilimizde görmekten ve böylesine önemli bir platformda sizlere hitap ediyor olmaktan duyduğum mutluluğu ifade ederek sözlerime başlamak istiyorum. Ülkemizde lojistik sektörü özellikle son yıllarda büyük bir gelişme göstermektedir. Tekirdağ, konumu, beşeri sermayesi ve doğal özellikleri ile Türkiye’de lojistik üs olmak için gerekli potansiyele sahiptir. Türkiye’nin parlayan yıldızı konumundaki ilimiz, geleceğe yön vermek anlamında önemli bir yere sahiptir. Tekirdağ, coğrafi konumu itibariyle, Avrupa’nın en büyük metropollerinden biri olan İstanbul’un yanı başında olması, Avrupa ile Asya arasında geçiş yolu olması, Trakya’da bulunan tek büyükşehir olması, coğrafi avantajlarına ilave olarak, ulaşım ağı çeşitliliği, ekonomik, ticari ve sanayi alanlarındaki potansiyeli, mevcut limanları ile hem ulusal hem de uluslararası yatırımlar için tercih nedeni olabilecek tüm şartlara sahiptir. Tüm bu etmenler düşünüldüğünde ise, ilimizin lojistik bir merkez haline gelmesi zorunlu bir hal almıştır." dedi.

Sempozyumun ilk oturumunda Prof. Dr. Okan Tuna “Lojistik sektörü Değişim Dinamikleri "Prof. Dr. Mehmet Tanyaş" Türkiye’de ve Dünya’da Lojistik Merkezleri” Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Lojistik Uzmanı Fevzi Bilik "Lojistik Merkezler, Hukuki Altyapısı, Olasılıklar ve Değerlendirmeler" Öğretim Görevlisi Nesli Çankırı da "Lojistik Merkez Olarak Tekirdağ İlinin Değerlendirilmesi" konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Şakir Ersoy’un oturum başkanlığını yaptığı sempozyumun 2. oturumunda da Prof. Dr. Halim Ceylan “Tekirdağ İlinin Olası Lojistik Merkezlerinin Demir Yolu Bağlantıları” Trakya Kalkınma Ajansı Proje Yetkilisi Mehmet Karaman da “ Trakya Lojistik Çalıştayı” konularında bilgiler sundular. Son olarak sempozyuma katılan konuşmacılar da katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’ın geleceğinde lojistiğin yeri tartışıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2016 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’ın geleceğinde lojistiğin yeri tartışıldı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   20:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı