TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’den Rotasyon Açıklaması

IHA
29.05.2015 - 13:22 |Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HALİS İŞLER

IHA

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Tekirdağ ili ve ilçelerinde yapılacak olan rotasyonla amaçlarının, başarılı olan öğretmenlerin tecrübelerini başka okullarda da paylaşmalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.
Tekirdağ İl Milli Eğitimi Müdürü Halis İşler, 12 yılını doldurmuş öğretmenler için uygulanacak rotasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. Haliş İşler, yaptığı açıklamada, Tekirdağ’da 8 binin üzerinde öğretmen olduğunu ve sadece 455 tanesine atama yapılacağını ifade etti. İşler, öğretmenlik mesleğinde okullarda 12 yılını doldurmuş olanların yaşlarının 40’ın üzerinde olduğunu belirtti.
Halis İşler, şu anda Tekirdağ’da binin üzerinde öğretmenin değişiklik talebinde bulunduğunu söyleyerek, "Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamaları ve yer değiştirme yönetmeliği yayınlandıktan sonra bulunduğu okullarda 12 yılı doldurmuş olan öğretmenler il içinde 40 tercih yapma suretiyle yer değiştirebilecekler. Buna biz rotasyon diyoruz. Rotasyondan önce Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yayınladı. İl içinde okul değişiklik şartını getirdi. Öğretmen arkadaşlarımıza il içinde tayin hakkı verdi. Bu hak dolayısıyla da rotasyona tabi olan arkadaşlarımız dahil Tekirdağ’da binin üzerinde öğretmen yer değişikliği talebinde bulundu. Bu arkadaşlar tabi puan üstünlüğüne göre atanacaklar" diye konuştu.
"İL İÇİ ATAMALARDAN SONRA İLLER ARASI ATAMALAR BAŞLAYACAK"
Öğretmenlerin kendi isteklerine göre atama yapılacağını belirten İl Milli Eğitim Müdür İşler, "İl içi atama bittikten sonra da iller arası atama başlayacak. Belki de yine rotasyona tabi olan arkadaşlarımızın bir kısmı da dahil olmak üzere isteklerine göre il dışına da gidebilecekler. Böyle bir hakları da var. Bizim elimizdeki verilere göre şu anda Tekirdağ’daki 8 bin öğretmen içerisinde 455 öğretmen arkadaşımız rotasyona tabi. Bunların ilçelere göre dağılımı ise Çerkezköy’de 38, Çorlu’da 143, Hayrabolu’da 4, Kapaklı’da 6, Malkara’da 37, Marmaraereğlisi’nde 2, Muratlı’da 7, Saray’da 17, Süleymanpaşa’da 198 ve Şarkköy’de 3 kişi var listede" dedi.
"BAŞARILI OLAN ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞARISINI BAŞKA YERDE DEVAM ETTİRECEK"
Tekirdağ’da 27 yıldır aynı okulda çalışan başarılı öğretmenlerin olduğunu ifade eden İşler, öğretmenlerin bu başarılarını başka yerde devam ettirmeleri gerektiğini söyledi. İşler, "Öğretmen arkadaşımız başarılıysa bu başarısını bütün ile yaymak için bu rotasyonu yapıyoruz. Mesela bu durumda Süleymanpaşa ilçesi başarılı da Çerkezköy ilçesindeki okul başarısız diye bir olay olmaması için başka okulları başarılı hale getirebilmek için bu rotasyon yapılıyor. Amacımız başarılı olan öğretmen arkadaşımızın bir başka okulda da başarısını devam ettirmesini sağlamak. Rotasyonun hedefi budur zaten. Küçük ilçede bulunan öğretmenlerimizin büyük ilçelere de gelmesini sağlamamız lazım. Buradaki amaç bu" şeklinde konuştu.
"HOCALARIMIZ 40 TERCİH YAPACAK"
Öğretmenlerin kendi isteklerine göre 40 tercih yapmalarını istediklerini söyleyen İşler, "40 tercihine yerleşemezlerse ki öyle bir ihtimali çok fazla düşünmüyoruz hocanın isteğine bağlı bir durum ama gidecek. Kendi isteği ile sadece burada okul tercihi yapmak suretiyle istediği okula gidebilme hakkına sahip olacak. Öğretmenlerimizin istediği okula gidebilmelerini kendilerine bırakacağız. Sendikacı arkadaşlarımız geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaptılar. Bu bir sürgün dediler. Tekirdağ’ın içinde hangi ilçenin bir diğerine göre dezavantajı var. Sürgün dediğiniz şeyin arkadaşlarımızın iyi hesap etmesi lazım. Yani Süleymanpaşa ilçesinden Çerkezköy ilçesine gidecek olan arkadaşımız sürgün mü edilmiş olacak? Böyle şey olur mu? Biz evimizi görev yaptığımız yere göre ayarlarız. Görevimizi nerede yapıyorsak evimizi orada ayarlarız. Böyle yaparız. Çünkü devlet memuruyuz. Atamaları zaten birbirlerine yakın olan ilçeleri yapacağız. Öğretmenlerimizin yaşları 40’ın üstünde tecrübeli öğretmenlerimiz. Bunlar atandıkları yeni yerlere tecrübeleri ile gidecek" ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’den Rotasyon Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mayıs 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’den Rotasyon Açıklaması haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:54
 • Güneş
  07:18
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:32
 • Yatsı
  19:51
Sayfa Başı