TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Emniyet Müdürü: Afganistan'dan, Afrika'ya bir yudum suya muhtaç insanlara yardım eli uzatan teşkilatız

DHA
06.04.2018 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

Ruhan YALÇIN/TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ'da Türk Polis Teşkilatı'nın 173'üncü yılı kutlama etkinlikleri, Emniyet Müdürlüğü önünde kurban kesilerek başladı. Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, "Biz eskisi gibi yurdun sınırları dahilinde değil, Afganistan'da, Afrika'da bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç durumda olan, baskı gören insanlara yardım elini uzatan bir teşkilat haline geldik." dedi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü binası bahçesinde, Türk Polis Teşkilatı'nın 173'üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla dualar eşliğinde kurban kesildi. Tekirdağ Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Türk Polis Teşkilatı'nın 173 yıllık şanlı bir geçmişe sahip olduğunu belirterek. 
Türk polisinin günümüzde sadece ülke sınırlarında görev yapmadığını ifade etti.  Teşkilatın, Türk Silahlı Kuvvetleri ile birlikte dünyanın pek çok noktasında başarılı operasyonlar ve yardım faaliyetleri yürüttüğünü söyleyen Aydın, şöyle dedi:

"15 Temmuz gibi hain bir başkaldırıya herkesten çok vatandaşının arkasında, milletinin emrinde karşı çıktığını ve bu mücadelede sembol haline geldi. Teşkilatımız o zaman nasıl sembol haline gelmişse şu anda da sınırlarımızın ötesinde Afrin'de dahil Mehmetçiğimize destek vermektedir. Oradaki arkadaşlarımızın da Allah yar ve yardımcıları olsun. Kestiğimiz bu kurbanın da orada görev yapan kahramanlarımızın çalışmalarını başarıyla yürütmelerine vesile olmasını temenni ediyoruz. Biz eskisi gibi yurdun sınırları dahilinde değil, Afganistan'da, Afrika'da bir yudum suya, bir parça ekmeğe muhtaç durumda olan, baskı gören insanlara yardım elini uzatan bir teşkilat haline geldik. Bugün Doğu Timor'da, Kosova'da meslektaşlarımız görev yapmaktadır" dedi. 

Etkinlikler Orta Camii'nde şehit polisleler için mevlit okutulmasıyla sürdü.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Tekirdağ haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Tekirdağ haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tekirdağ Emniyet Müdürü: Afganistan'dan, Afrika'ya bir yudum suya muhtaç insanlara yardım eli uzatan teşkilatız haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı