TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’da Zabıta Ekiplerine Yapılan Saldırılar Kınandı

IHA
21.08.2015 - 13:17Son Güncelleme :

TÜM BELEDİYE VE YÖNETİM HİZMETLERİ EMEKÇİLERİ SENDİKASI TEKİRDAĞ ŞUBESİ(TÜM BEL SEN) SÜLEYMANPAŞA İLÇESİNDE SAHİL DOLGU ALANINDA ESNAF TARAFINDAN ZABITA EKİPLERİNE YAPILAN SALDIRIYI KINAMAK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Tüm Belediye ve Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası Tekirdağ Şubesi (TÜM-BEL-SEN), Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde sahil dolgu alanında zabıta ekiplerine yapılan saldırıyı kınadı.
Süleymanpaşa ilçesinde saldırıya uğrayan zabıta ekipleri için Tuğlalı Parkta yapılan basın açıklamasına Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, çok sayıda zabıta ekibi, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından grup adına basın açıklamasını okuyan TÜM-BEL-SEN üyesi Aytül Anıl, zabıta ekiplerine yapılan saldırıları kınadıklarını ve bu konularda basınında duyarlı olması gerektiğini belirtti.
Anıl, "17.08.2015 tarihinde sahil dolgu alanında zabıta memurlarına yapılan saldırı ile ilgili sendikamız kamuoyunu bilgilendirmeyi gerekli görmüştür. Zabıta memuru arkadaşlarımız görevi gereği Süleymanpaşa’daki huzur, güven ve refahı sağlamaktadır. Sahil dolgu alanında izinsiz tezgah açan esnaflara gerekli uyarılar yapılmış ancak esnaf uyarılara aldırış etmeyerek tezgahı talan ederek zabıta ekiplerine saldırmıştır. Olayları yatıştırmak isteyen zabıta ekiplerine sopa ve satırlarla saldırılmıştır. Saldırı sonucu bir zabıta ekibi gözünden ağır şekilde yaralanmıştır. Süleymanpaşa ve Türkiye geneli emekçi zabıta ekibi arkadaşlarımıza yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz. Basında zabıta ekiplerini kötüleyen haberler konusunda medyanın daha duyarlı olmasını istiyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’da Zabıta Ekiplerine Yapılan Saldırılar Kınandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’da Zabıta Ekiplerine Yapılan Saldırılar Kınandı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:58
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı