TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’da Sivil Toplum Kuruluşları Suruç’taki Saldırıyı Kınadı

IHA
22.07.2015 - 10:59Son Güncelleme :

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI SALDIRI İÇİN BİR OLDU

IHA

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB) Tekirdağ Şubesi üyeleri, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki saldırıyı protesto etti.
Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Tuğlalı Parkta toplanan sendika ve birlik üyeleri, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 32 kişinin ölümü ile sonuçlanan saldırıyı kınadı. Eylemde grup adına konuşan Eğitim-Sen Tekirdağ Şube Üyesi Bilal Yeniocak, "İstanbul’dan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine gelen SGDF’li 300 gencimizin konakladığı Amara Kültür Merkezi’nde kelimelerle ifade edilmeyecek kadar alçakça bir saldırı sonucu meydana gelen patlamada 30’dan fazla gencimiz yaşamını yitirdi, çoğu ağır olmak üzere onlarcası yaralandı. Bu vahşi saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz. Geldiğimiz nokta vahimdir. Geleceğe dair endişe ve kaygımız büyüktür. IŞİD’i Suriye’de, Irak’ta ya da herhangi bir ülkede aramaya gerek yoktur. Ortaya çıkaranlar, büyütenler ve besleyenler şimdi ülkemizde harekete geçtiler, IŞİD aracılığıyla demokratik eylem ve etkinlik gerçekleştirmemizi engellemek istiyorlar. Kendilerine engel olarak gördükleri demokrasi güçlerini IŞİD üzerinden tehdit ediyor, katlediyorlar. IŞİD kimi zaman bir maşa kimi zaman özlem duydukları bir rejimin adı olarak kullanılıyor" dedi.
Yaklaşık 50 kişilik grup, açıklamanın ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’da Sivil Toplum Kuruluşları Suruç’taki Saldırıyı Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’da Sivil Toplum Kuruluşları Suruç’taki Saldırıyı Kınadı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:33
 • Guneş
  08:22
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:28
Sayfa Başı