TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’da ’Kapılar’ Sergisi Açıldı

IHA
25.02.2015 - 09:35Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ MERKEZ İLÇE SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ, TEKİRDAĞ İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NİN ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ “KAPILAR” ADLI RESİM SERGİSİNİN AÇILIŞI SARI KÖŞK’TE YAPILDI. (SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ EKREM EŞKİNAT)

IHA

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa Belediyesi, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Büyükçekmece Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ’Kapılar’ adlı resim sergisi Sarı Köşk’te açıldı.
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Naşit Oskay, ressam Yavuz Deniz ve öğrencilerinin de katıldığı sergi açılışına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Açılışta konuşan Başkan Eşkinat, Süleymanpaşa’yı sergi alanına kavuşturmak istediklerini söyledi.
Serginin teması olan ’Kapılar’ın Türk kültüründe çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Eşkinat, "Felsefi olarak da kapıların Anadolu kültüründe önemli bir yeri var. Bu nedenle böyle bir serginin ilçemizde açılmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Geçen hafta Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bir sunumla Sarı Köşk’ün bulunduğu alan özel proje 2 alanı olarak ilan edildi. Yani Rakoczi Evi ve beraberinde kalanların eski evleri ile bu bölgedeki tarihi evlerin restorasyon ve tekrar düzenlenmesi yapılacak. Anıtlar Kurulu’ndan daha önce geçen bu restorasyon projesi ile umut ediyorum bu bölge 4 yıl içinde Türkiye’nin ender kültürel miraslardan biri olacaktır" şeklinde konuştu.
KAPILAR SERGİSİ 3 MART’A KADAR AÇIK OLACAK
Konuşmaların ardından serginin açılış kurdelesini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdür V. Naşit Oskay ve sanatçı Yavuz Deniz kesti. 3 Mart Salı gününe kadar ziyaretçilere açık olacak serginin açılışında Başkan Eşkinat, ressam Yavuz Deniz’e katkılarından dolayı plaket verdi. Sergiyi gezen Eşkinat, etkinlik öncesi sergi salonuna koyulan ve ressamların hatıra olarak boyadığı kapıya bir fırça darbesi de kendisi attı.
Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe katılan herkese teşekkür eden Eşkinat, bir hafta boyunca açık kalacak sergiye tüm Tekirdağlıları davet etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’da ’Kapılar’ Sergisi Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 09 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’da ’Kapılar’ Sergisi Açıldı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:43
 • Guneş
  06:17
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:28
Sayfa Başı