TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:23Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ’DA CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 92. YIL DÖNÜMÜ DÜZENLENEN TÖRENLE COŞKUYLA KUTLANDI.

IHA

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yıl dönümü Tekirdağ’da coşkuyla kutlandı.
Süleymanpaşa sahil dolgu alanında yapılan Cumhuriyet’in 92. yıl kutlamaları, Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın öğrencileri, askerleri ve vatandaşları selamlaması ile başladı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlamalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı mesajının okunması ile devam ederken Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
Vali Enver Salihoğlu, Cumhuriyetin 92. yılına ulaşmanın mutluluğunun hep birlikte yaşandığını ifade ederek, "Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun. Cumhuriyetimiz, büyük mücadeleler sonunda kazandığımız zaferlerin tezahürüdür. Cumhuriyet, ülkemizin yönetim anlayışını ortaya koymuştur. Cumhuriyetimiz Gazi Mustafa Kemal önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığı ile vücut bulmuş büyük bir eser ve çağdaşlaşma projesidir" dedi.
Vali Salihoğlu’nun konuşmasının ardından öğrenciler, okudukları şiirlerle Cumhuriyet Bayramı coşkusunu protokole ve törene katılan bütün vatandaşlara yaşattı.
Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullarda düzenlenen şiir, resim, kompozisyon ve müzik yarışmalarında dereceye girenlere Vali Salihoğlu tarafından ödülleri verilirken, Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisi herkesin beğenisini topladı.
Program, okulların ve askerlerin tören geçişinin ardından sonra erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’da Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı