TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ’da Çiftçi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

IHA
28.02.2015 - 10:12Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ (İHA) - TEKİRDAĞ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN DÜZENLENEN ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI MERKEZ İLÇE SÜLEYMANPAŞA’YA BAĞLI YUKARI KILIÇLI, NUSRATFAKI VE KARAHİSARLI MAHALLELERİNDE DEVAM ETTİ.

IHA

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tekirdağ İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen çiftçi bilgilendirme toplantıları merkez ilçe Süleymanpaşa’ya bağlı Yukarı Kılıçlı, Nusratfakı ve Karahisarlı mahallelerinde devam etti.
Bilgilendirme toplantısı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya Sarıkoca, Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ömer Eren, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Alaaddin Zeybek, Süleymanpaşa İlçe Müdürü Dr. Ersan Bayraktar ve ilçe personelinin katılımı ile gerçekleştirildi.
Ziyarette mahallelerde bulunan üreticilerin sorunları dinlenerek çözüm yolları arandı. Üreticilere tarım sigortacılığının önemi, arazi toplulaştırılması, topraklardaki organik madde miktarının artırılması, modern hayvancılık tesislerinin kurulması, hayvancılık işletmelerinde hijyenin ve hayvan refahının sağlanması, organik tarım ve iyi tarım uygulamalarının faydası ve önemi, buğdayda kaliteyi ve TMO tarafından fiyatlandırmanın esas alındığı protein miktarını artırmanın önemi ve bununla ilgili olarak süne ile mücadele yöntemleri, toprak analizi, sertifikalı tohumluk kullanımı konularında bilgi verildi.
Mahalle çiftçi bilgilendirme ziyaretlerinin tüm ili kapsayacak şekilde devam edeceği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ’da Çiftçi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 10 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ’da Çiftçi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı