TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Taş Kırma Makinesini Bünyesine Kattı

IHA
19 Eylül 2015 - 10:21Son Güncelleme : 19 Eylül 2015 - 10:22

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK, KONKASÖRÜN BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAĞINI SÖYLEDİ

IHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, araç makine parkını güçlendirme çalışmaları kapsamında mobil konkasörü (Taş Kırma Makinesi) belediye bünyesine kattı.
Sahil dolgu sahada konkasörün tanıtım törenine katılan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, konkasörün özellikle inşaat ve yıkıntı atıklarının yeniden kullanılabilir hale getirilmesi konusunda büyük fayda sağlayacağını söyledi ve Türkiye’de sadece 8 büyükşehirin sahip olduğu makinenin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne de alındığını belirtti.
Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Halil Özge Dora’da konkasörün çalışma sistemi ve getireceği yararlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
Saatte 350 ton kapasiteli mobil konkasörün, Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla 1 Milyon 300 Bin TL’ye alındığı, 11 ilçede belirlenmiş alanlarda toplanacak olan her türlü inşaat atıklarını ve asfalt kırıklarını yeniden kullanılabilir hale getireceği belirtildi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, "Ayrıca halen ilimizde kaçak olarak dökülmüş inşaat atıkları da belirli bir süre içerisinde toplanarak altyapı malzemesine dönüştürülecek, böylelikle hem kent temizlenerek çevre kirliliğinin önüne geçilecek, hem de Büyükşehir Belediyesinin, ilçe belediyelerinin ve TESKİ’nin altyapı dolgu malzemesi ihtiyaçları karşılanacak. Ayrıca halen katı atık sahalarında depolanan inşaat atıklarının geri kazanımının sağlanması ile bu sahaların da daha uzun süre kullanımı sağlanacaktır" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Taş Kırma Makinesini Bünyesine Kattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Taş Kırma Makinesini Bünyesine Kattı haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:47
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı