TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Çanakkale gezisi

DHA
26.03.2016 - 17:58Son Güncelleme :
DHA

TEKİRDAĞ,(DHA)- TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlikleri gezileri başladı.
Süleymanpaşa ilçesine Valilik önünden kalkan 2 otobüs vatandaşları Çanakkale’ye götürdü. Çanakkale şehitliklerini, tarih kokan yerleri rehber eşliğinde gezen vatandaşlar Şehit Onbaşı Anıtı, Şahdere Şehitliği, Şehitler Abidesi, Yahya çavuş Anıtı, Mehmetçiğe saygı Anıtı, 57. Alay şehitliği ve Conk Bayırı’nı ziyaret ettikten sonra Tekirdağ’a döndüler. Süleymanpaşa ilçesinin yanında Çorlu ve Çerkezköy’den 2, Malkara, Marmara Ereğlisi, Muratlı, Saray, Şarköy, Kapaklı ve Ergene’den de 1 otobüs yine Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının organizasyonuyla vatandaşları Çanakkale’ye götürdü.
Çanakkale’de vatandaşların dünya savaşının yapıldığı yerleri görmesini ve o günleri yaşamasını istediklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Poyraz “Bundan sonra da gezilere devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın gezilerimize gösterdiği ilgiye teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Çanakkale gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Çanakkale gezisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı