TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Belirledi

IHA
15.09.2015 - 12:50 Son Güncelleme :

YEREL HABERLER TEKİRDAĞ

IHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda tüm ilçelerde kurban kesim yerlerini belirledi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığınca yayınlanan 2015 yılı kurban hizmetlerinin uygulanmasına dair tebliğle kurban kesim noktaları komisyonlarca belirlenerek açıklanırken, ilçe belediyeleri tarafından kurulacak olan kurban pazarları ile ilgili kontroller başladı.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Tamer Dodurka, Mezbahalar Şube Müdürlüğü’nün, kurban bayramı, kurban seçimi gibi konularda halkı bilinçlendirici broşür ve afişler hazırlayarak dağıttığını, halk otobüslerinde yayınlanmak üzere de video sunumları hazırlandığını belirtti. Prof. Dodurka, "Süleymanpaşa ilçemizde kurulan kurban pazarına veteriner hekim desteği verilerek, canlı hayvan pazarında satışa sunulacak kurbanlık hayvanların, Sığır/Koyun ve Keçi türü Hayvanların Tanımlanması, Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği’ndeki normlar hassasiyetle aranıyor ve gebelik, damızlık değeri olmadığına dair rapor, veteriner sağlık raporları, nakil belgeleri gibi pazar kayıtları personelimizce yapılmaktadır" dedi.
Sağlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı hizmet veren Çorlu, Çerkezköy, Saray, Şarköy mezbahalarında da çevre düzenlemeleri, dezenfeksiyon çalışmaları ile kullanılacak ekipmanların bakımlarının yapıldığını da vurgulayan Prof. Dodurka, "Tebliğin ilgili maddeleri gereğince halkımızın dini vecibelerini yerine getirirken sıkıntı yasamamaları için sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak tüm çalışmalar yapılarak Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlanmıştır" ifadelerini kaydetti.
Prof. Dodurka, ilçeler bazında 2015 yılı Kurban Satış ve Kesim Yerlerinin listesinin web sitesinden de halka ilan edileceğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Belirledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Belirledi haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:20
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı