TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak:

IHA
08.09.2015 - 17:52Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK, DEPREM KONUSUNDA OLDUKÇA HASSAS OLDUKLARINI SÖYLEDİ

IHA

Tekirdağ’da düzenlenen Marmara Bölgesi’nde Deprem ve Tsunami Zararlarının Azaltılması ve Türkiye’de Afet Eğitimi (Mardim) Projesi panelinde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, deprem konusunda oldukça hassas olduklarını söyledi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından Marmara Bölgesi’nde Deprem ve Tsunami Zararlarının Azaltılması ve Türkiye’de Afet Eğitimi (Mardim) Projesi paneli düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen panelde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, deprem bölgesinde yer alan Tekirdağ’da deprem gerçeğini kabul etmek zorunda olduklarının altını çizdi.
Başkan Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk kurduğumuz dairelerin başında deprem dairesi gelmektedir. Deprem konusunda oldukça hassasız. Deprem konusunda arazi araştırmalarından bilinçlendirme çalışmalarına kadar gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz. Bugün de burada Japon Bilim adamlarının katılımı ile İstanbul’dan gelen konunun uzmanı akademisyenlerimiz ile birlikte Marmara Denizi’nde bulunan fayın hareketlerinden deprem zararlarının azaltılması için gerekli tedbirlere kadar deprem konusunu masaya yatıracağız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak deprem konusunda yapılacak tüm çalışmalara gerekli desteği vermeye de hazırız" dedi.
Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener de, deprem ile ilgili yapılan çalışmalar ve Mardim projesi ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi.
Konuşmaların ardından Panelistler İstanbul Üniversitesi’nden Prof. Dr. Oğuz Özel, Boğaziçi Üniversitesi’nden Ali Pınar, Japonya Tokyo Üniversitesi’nden Prof. Muneo Hori ve Japonya Nagoya Üniversitesi’nden Prof. Yoshiyuki Kaneda, Marmara Denizi’nde bulunan fay ile ilgili yapılan araştırmalar, tsunami zararlarının azaltılması, Tekirdağ özelinde yapılan araştırmalar ve ileriye dönük yapılması gereken çalışmalar ile ilgili ayrıntılı bilgi aktardı.
Panelde Başkan Albayrak’ın yanı sıra Süleymanpaşa Kaymakamı Ahmet Atılgan, AFAD Tekirdağ İl Müdürü Recep Erol, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Zeki Gürcün, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ahmet Poyraz hazır bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 17 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:53
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   15:40
  • Akşam
   17:57
  • Yatsı
   19:31
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı