TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Malkara’da Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi

IHA
07 Eylül 2015 - 17:22Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 17:23

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI KADİR ALBAYRAK MALKARA İLÇESİNDE BASIN MENSUPLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

IHA

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde basın mensupları ile bir araya geldi.
Başkan Albayrak, Malkara Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısında Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un yanı sıra Genel Sekreter Oral Karakaya, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal ve daire başkanları ile birlikte basının karşısına çıktı ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 500 günlük çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Konuşmasına şehitleri anarak başlayan Başkan Albayrak, "Son zamanlarda yaşanan olaylar hepimizi derinden üzmüştür. Son olarak Dağlıca’da yaşanan terör saldırısı sonucu çok sayıda şehit verilmiştir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken kederi ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyor, artık bu olayların bir son bulmasını temenni ediyorum. 11 Eylül Cuma günü tüm şehitlerimiz için 11 ilçemizde mevlit okutacağımızı da belirtmek istiyorum" dedi.
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin tüm ilçelere olduğu gibi Malkara’ya da büyük önem verdiğinin altını çizen Başkan Albayrak, "Tüm ilçelerimizde basın buluşmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Malkara’dayız. İlçelerimizde yaptığımız toplantılarda yatırım programlarını değerlendirerek planlamalarımızı konuşuyoruz. Bugün göreve gelişimizin 518. günü. 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren tüm ilçelerimizde yetki kargaşasını ortadan kaldırıyoruz. Hizmet koordinasyonu sağlanmış olarak bu tarihten itibaren tüm ilçelerimizde hizmetler 2 koldan çok hızlı bir şekilde verilmeye başlanacak" dedi.
Yatırımlarını Malkara’da devreye sokmak istediklerini dile getiren Başkan Albayrak, "Biz göreve 5 yıl için geldik. Dolu dolu bir 500 gün geçirdik. Zaman bize yetmiyor. Mesai mefhumunu bir kenara bırakarak Tekirdağ için çalışmaya devam ediyoruz. Malkara için önemli projelerimiz var. Bunların başında et kombinası geliyor. Bir aksilik olmazsa 30 Nisan 2016 tarihinde et kombinasının temelini atacağız. Yeni otogarın temelini 1 Nisan 2016 tarihinde atacağız. 11 ilçeye 11 okul projemiz kapsamında Malkara’da yapacağımız okulun temelini de yine 1 Nisan 2016 tarihinde atmayı planlıyoruz. Bürokrasix bizi zorlayan etkenlerin başında geliyor. Bürokrasiyi aşmak için de yoğun çaba sarf ediyoruz. Yeni yapacağımız asfalt plenti ile birlikte günlük asfalt kapasitemizi 500 ton’dan 2 bin tona çıkaracağız. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışımız çerçevesinde siyasi görüşü ne olursa olsun tüm vatandaşlarımıza eşit hizmet götürdük götürmeye de devam edeceğiz" ifadelerini kaydetti.
"KALİTELİ HİZMETİ AMAÇ EDİNDİK"
Kaliteli hizmeti amaç edindiklerini belirten Başkan Albayrak, "Yatırım bütçesinin yüzde 10’unu ilçelerine dağıtan tek büyükşehir belediyesiyiz. Ulaş Başkan’ın yetmediği yerde ben her zaman arkasında olacağım. Kaliteli hizmeti her zaman amaç edindik. Bu anlamda İSO 9000 Kalite Belgeli bir büyükşehir olacağız. Biz sadece ve sadece hizmet için buradayız. Hizmet süremizin sonunda Malkara’nın en iyi hizmeti alacağından kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
Toplantıda, Genel Sekreter Oral Karakaya ile birlikte Genel Sekreter Yardımcıları Prof. Dr. Tamer Dodurka, Mehmet Zeki Gürcün ve Fatih Ünsal görev alanlarında yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulundu. TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’da içme suyu şebeke inşaatı, kanalizasyon şebeke inşaatı, atık su arıtma tesisi ve içme suyu arıtma tesisi olmak üzere 4 ana başlık altında Malkara’da çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Konuşmaların ardından basın toplantısı soru cevap bölümünün ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Malkara’da Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Malkara’da Basın Mensupları İle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:19
  • Guneş
   06:13
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:15
  • Akşam
   20:16
  • Yatsı
   21:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı