TEKİRDAĞ HABERLERİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, mahalle muhtarları ile görüştü

AA / Alper Eral
29.02.2016 - 17:29Son Güncelleme :
AA / Alper Eral

TEKİRDAĞ (AA) - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara'da mahalle muhtarlarıyla görüştü.

Muhtarlarla bir restoranda bir araya gelen Albayrak, ilçeye yapılan hizmetlerde muhtarlarla birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Malkara'nın tarım ve hayvancılık bakımından önemli bir ilçe olduğunu ifade eden Albayrak, "Malkara’ya tarımsal ve hayvancılık açısından nasıl hizmet ederiz biz bunun derdindeyiz. Malkara’nın nüfusunun 50 Binin altına düşmemesi gerekiyor. Malkara’nın nüfusu 50 Binin altına düşerse Malkara’nın İller Bankasından alacağı yardım ve Büyükşehirde temsil oranı düşecek. O yüzden Malkara’nın göçünü önlemeliyiz" dedi.

Malkara'da, kırsal alandaki tarım ve hayvancılığa destek olarak, iş sahasını çoğaltarak nüfus azalmasının önlenmesi gerektiğini ifade eden Albayrak, şöyle konuştu:

"Malkara’yı cazibe merkezi haline getirmeliyiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak yatırımlarda önceliklerimizi Malkara’ya verdik. Belediye Başkanı, Malkara için 2018 yılında seçim kitapçığında yazan ne varsa hepsini tamamlamış olacak. Türkiye’nin sayılı et kombinelerinden birini Çavuşköy’e kuruyoruz. Bu kurulum çok daha erken olabilirdi fakat Türkiye’de bürokrasi yavaş işliyor. Et Kombinesini krumak için 14 aydır bürokrasiyi aşmaya çalışıyoruz. 1-2 ay içerisinde ihaleye çıkacağız, Haziran ayı gibi de temelini atacağız. Malkara gülen insanların, mutlu insanların yeri olsun. Malkara’nın nüfusu 55 Binin üzerine çıksın. Kazanan Malkara olsun, kazanan Tekirdağ olsun, kazana Türkiye olsun."

Toplantıya Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile daire başkanları ve mahalle muhtarları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, mahalle muhtarları ile görüştü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, mahalle muhtarları ile görüştü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı