Gündem Haberleri

  Tekin: "CHP'nin oy oranında artış var"

  Kemal ÇELEN / AYAŞ(Ankara), (DHA)
  19.01.2011 - 14:18 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Ankara’nın Ayaş İlçesi ve beldelerini ziyaret ederek süt üreticileri ve vatandaşlarla görüşüp sorunlarını dinledi.

  Tekin, partisinin oy oranında ciddi artış olduğunu savundu. Gürsel Tekin, CHP Yenimahalle ilçe örgütü yöneticileriyle birlikte saat 10.00 sıralarında Yenikent’e geldi. Tekin’i Yenikent’te Ayaş Belediye Başkanı CHP’li Ali Başkaraağaç, CHP İlçe Başkanı İbrahim Cengiz, Başkan Yardımcısı Sezai Tanrısever, partililer ve süt üreticileri karşıladı. Süt üreticilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Gürsel Tekin, "Sizlere sahip çıkmak istiyoruz. ’K’ belgesi sorun yaratıyor. Kazanmadığınız parayı K Belgesi için ödüyorsunuz. Bu sorunu çözeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu Bursa’da yaptığı konuşmada, tarım, hayvancılık ve çiftçilikle ilgili genel politikayı açıkladı. Hayvancılıkla uğraşanlara ve çiftçilerimize de sahip çıkacağız" dedi.

  Uygulanan yanlış politikalar nedeniyle hayvancılığın, buna bağlı olarak da süt üretiminin gerilediğini belirten Tekin, özellikle üreticilerin gübre fiyatlarının yüksekliğinden dertli olduğunu belirterek, "Hayvancılık böyle giderse yarın süt de bulamayacağız. Nüfus hızla artarken hayvan sayımız giderek azalıyor. Özellikle büyükbaş hayvan sayısı giderek azalıyor. Üreticilerimiz acilen desteklenmeli" diye konuştu. Tekin, süt tüketiminin teşvik edilmesi gerektiğini de söyledi.

  Gürsel Tekin, beraberindeki konvoy eşliğinde Ayaş’ın Çanıllı Mahallesi’nde bir kahveye girerek işsiz vatandaşlarla görüşüp, sorunlarını dinledi. Bir vatandaş Tekin’e, "Bursı daha önce belediyelikti, şimdi mahalleye dönüştü. Eski durumumuzu geri istiyoruz" dedi. Gürsel Tekin ise CHP’yi desteklemelerini isteyip, istidara geldiklerinde mahalleye dönüştürülen beldeleri eski haline dönüştüküreceklerini anlattı.

  CHP’NİN OY ORANINDA CİDDİ YÜKSELİŞ VAR

  Kahvede ikram edilen sütten de içen Tekin, burada gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Gazetecilerin koalisyon ile ilgili yönelttiği soralara açıklık getiren Tekin şöyle konuştu:

  "Hiçbir siyasi parti adı telaffuz etmedim. Biz tek başımıza iktidar olmak istiyoruz. Hedefimiz CHP’nin Türkiye’de tek başına iktidar olmasıdır. Bugün bazı gazetelere de yansıyan kamuoyu yoklamalarında var. Göreceksiniz ki CHP’nin oy oranında ciddi bir yükseliş var. Önümüzdeki süreçte bu yükseliş hızla devam edecektir. Aama olmazsa ne olur? Olmazsa dünyanın sonu değildir dedik. Ondan sonra getirdi bir yere bağladı. Herkes bir siyasi parti tarif etmiş. Ben hiçbir siyasi parti tarif etmiş değilim. Koalisyonların olmadığı tek ülke modelleri vardır, diktatörlük ve faşizmin olduğu yerde koalisyonlar olmaz, demokrasinin işlediği her yerde koalisyonlar olur. Sanki yeniymiş, ben yeni bir şey söylemişim. Bütün gelişmiş ülkelere baktığımızda Türkiye buna dahildir. 30 yıldır Türkiye çeşitli koalisyonlarla yönetilmiştir. Seçmen, köylü, işçi esnaf, emekli, bunlar nasıl bir karar verecek bilemiyoruz. Çıkan tabloya göre sonuç belli olacaktır. Bugünden yarının kararını vermek çok doğru değildirb Ama bizim temel hedefimiz tek başına iktidar olmaktır."

  Türkiye’nin gündeminin farklı olduğunu, halkın seçtiği iktidar milletvekillerinin halkın sorunları ile ilgilenmediğini öne süren Gürsel Tekin, "İnsanlar rey veriyor, hiçbir milletvekili buraya uğramıyor. Niye uğramıyor? Şimdi buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Gelsinler Siyasi Partiler Yasası’nı değiştirelim. Halk kendi milletvekilini seçsin. Yeter, liderlerin tayinleri ile milletvekili olmasın" dedi.

  MİLLETİN İRADESİ PARLAMENTODA VAR DİYEMEYİZ

  ’Milletin iradesi parlamentoda vara var diyemeyiz" diyen Gürsel Tekin, "Köylü, işçi ve çiftçi yok diyor. Bunun için çok basit, CHP bu konuda hazır. AKP de hazırsa hemen bir yasa ile bunu hayata geçirelim, millet kendi vekilini seçsin" diye konuştu. Tekin, CHP’nin milletvekili genel seçimlerinde oy hedefinin yüzde 37- 40 olduğunu kaydetti.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı