ANKARA HABERLERİ

Tekin Bingöl : Hukuki süreç tamamlanmadan bir kayyum görevlendirilemez

DHA
12.05.2017 - 17:42Son Güncelleme : 12.05.2017 - 17:43

YEREL HABERLER ANKARA

DHA

ANKARA, (DHA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, "Mahkeme kararında hem tedbirin olmaması hem de istinaf yolunun açık olması nedeniyle CHP Bolu İl Yönetimine bir kayyumun atanması mümkün değildir. Temyiz yolunun açık olduğu bu kararın kesinleşmesi için hukuki sürecin tamamlanması gerekiyor. Hukuki süreç tamamlanmadan bir kayyum görevlendirilemez" dedi.

Bingöl'ün basın açıklaması şöyle: "Eylül 2016 tarihinde Bolu CHP İl Yönetimi'ne kongre kararı alınması ve kayyum tayini için Bolu 2.Sulh Hukuk Mahkemesi'nce dava açılmıştır. 12.05.2017 tarihinde yapılan 7.celsede Mahkeme, Olağan Kongre takviminin açıklanmasına rağmen kayyum tayini yönünde karar vermiştir. Bu karara karşı kanun yolları(istinaf/temyiz) açıktır. Keza verilen kararda tedbir hükmü bulunmamaktadır. Bu nedenle sözkonusu kararın kesinleşmeden icra edilebilmesi mümkün değildir. Temyiz yolunun açık olduğu bu kararın kesinleşmesi için hukuki sürecin tamamlanması gerekiyor. Hukuki süreç tamamlanmadan bir kayyum görevlendirilemez. Mahkeme kararında hem tedbirin olmaması hem de istinaf yolunun açık olması nedeniyle, CHP Bolu İl Yönetimine bir kayyumun atanması mümkün değildir. Söz konusu dava 6 aydan uzun süredir devam ediyor. Bu dava, 'olağanüstü il kongresi' talebine yönelik bir davadır. Bunu başka yöne çekmek art niyetli bir tutumdur ve partiye zarar vermekten öteye gitmez. Temyiz yolu açık bir davanın sonuçlanmış gibi yansıtılması da doğru değildir. Ayrıca Bolu İl Yönetimi'ndeki iki yönetici hakkındaki adli soruşturmayı yukarıda belirtilen dava süreci ile ilişkilendirmeye çalışmak tamamen kötü niyetli ve yanıltmaya yönelik eylemlerdir. "

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tekin Bingöl : Hukuki süreç tamamlanmadan bir kayyum görevlendirilemez hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tekin Bingöl : Hukuki süreç tamamlanmadan bir kayyum görevlendirilemez haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı