Gündem Haberleri

  Tekin: 3. Köprü planı İstanbul'un altını üstüne getirecek

  İSTANBUL-DHA
  20.08.2009 - 07:56 | Son Güncelleme:

  CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, Beykoz-Tarabya arasına yapılacak 3. Boğaz Köprüsü planının İstanbul'un altını üstüne getireceğini yazdı.

  Tekin , bir internet sitesinde yazdığı köşe yazısında 3. Boğaz Köprüsü'yle ilgili planı 'İstanbul'un altını üstüne getirecek bir planın haritaya dökülmüş hali' olarak yorumladı. Köşe yazısında Tekin, 3. köprüye ilişkin açıkladıkları belgeyi bir bürokrattan elde ettiklerini de yazdı.

   

  Yazısında Tekin, "Evet, gerçekten de açıkladığımız ve halktan sır gibi saklanan 3. Köprü haritası, İstanbul'u tam anlamıyla katletmenin ilk adımlarını oluşturuyor. Namuslu bir bürokrattan edindiğimiz bu harita, Başbakan'ın talimatıyla hazırlatıldı. İstanbul için düzenlenen 1 / 100 000'lik planda dahi görünmeyen 3. Köprü, halkın tüm tepkisine rağmen yapılmaya çalışılıyor. Bu köprünün yapılması demek, elimizdeki haritadan da anlaşılacağı üzere, İstanbul'un katledilmesi anlamına geliyor. AKP bu yüzden, haritayı hiç kimseyle paylaşmayarak yapacağı katliama oluşacak tepkiyi de en aza indirmeye çalışıyor. Tabii bunu yaparken de yine 'fazilet sömürüsü'nün arkasına saklanılıyor. AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu Habertürk'te katıldığımız programda, 'Efendim biz bu haritayı sakladık. Oralarda rant oluşmasın istedik' diyor. Babuşçu, bu sözlerle 'sekiz ay önce el değiştirmeye başlayan arsaların' yeni sahiplerini de saklamaya çalışıyor" dedi.

   

  Tekin eleştirilerini şöyle sıraladı: AKP 'millet iradesi'ne saygı göstermiyor. Halk'a bilgi vermiyor. Kenti halkla yönetmek yerine, emir ve talimatlar zinciriyle iş yapıyor. Başbakan Erdoğan, Ankara'dan İstanbul'un geleceğini tasarlamaya çalışıyor. Kadir Topbaş'ı by-pass ederek istediği yere köprü koydurtuyor, istediği yere otel, istediği yere spor sahası. İşte İstanbul böyle yönetiliyor. Plansız, programsız ve kafalarına göre. Bir kent böyle mi yönetilir? Bir kentin belediye başkanı ne iş yapar? O belediye başkanına rağmen, bu tür planlar uygulamaya geçirilir mi? Kamuoyunun bunları tartışması gerekiyor. AKP'li Topbaş'ın kapı arkalarında dile getirdiği sözleri, kamuoyuyla da paylaşması gerekiyor. Topbaş bu köprüye gerçekten taraftar mı? Eğer gerçekten 3. Köprü'ye taraftarsa, bunu neden çıkıp açıklamıyor?''

   

  Gürsel Tekin yakın bir zamanda önemli açıklamaları sürdüreceğini yazdı

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı