GeriBasketbol Tekerlekli sandalye basketboluna sponsor desteği
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tekerlekli sandalye basketboluna sponsor desteği

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile Garanti Bankası, tekerlekli sandalye basketbolu için sponsorluk anlaşması yaptı.

Hyatt Regency Otel'de gerçekleştirilen ve TBESF Başkanı Demirhan Şerefhan ile Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen'in katılımıyla sponsorluk anlaşmasının tanıtımı yapıldı. Anlaşma kapsamında Garanti Bankası, kadın, erkek ve genç tekerlekli sandalye basketbol milli takımlarının yanı sıra Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi'nin sponsoru oldu. Ekim 2016'ya kadar geçerli olacak sponsorluk anlaşması gereği lig maçları Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi adı altında oynanacak.

Demirhan Şerefhan, Garanti Bankası'nın verdiği maddi desteğin önemli olduğunu belirterek, 2000'de 3 spor branşıyla yola çıktıklarını anlattı. Şerefhan, "Şu an 15 branşımız var. Tekerlekli sandalye basketbol branşı önde gelmekte. Türkiye en kapsamlı ve en büyük tekerlekli sandalye basketbol ligini yapıyor. Yıllardır destek için yukarıya bakıyorduk. Kimse fark etmiyordu. Şimdi Garanti Bankası ile sponsorluk anlaşması imzaladık" dedi. Yaptıkları anlaşmayla diğer spor branşlarına da desteğin artacağına inandığını dile getiren Şerefhan, "8,5 milyon engelli adına bu desteği verenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Şerefhan, anlaşmanın kapsamına ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Artık logomuz oldu. Ligimiz Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi adı altında oynanacak. Kadın ve erkek A milli takımların yanı sıra genç milli takımlara da destek verilecek. Ben maddiyatı önemsemiyorum. Algıda ayrıcalık yaratmak önemli. Avrupa'da elde edilecek derecelerde prim olacak. Ayrıca Avrupa Ligi'nden Dünya Şampiyonası'na terfi edilmesi halinde yine prim olacak. Bu anlaşmanın en önemli noktası farkındalık yaratması.”

Ergun Özen

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen ise engellilere yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özen, “Kendimize çok yakın gördüğümüz basketbol kültürünü paylaşmak üzere 2001'de yola çıktık. Yıllardır devam eden desteği bugünkü sponsorlukla bir adım öne çekmeyi istedik. Kurum olarak odağımıza engellileri aldık” dedi.

Engellilerin günlük yaşam döngüsünde karşılaştıkları zorlukları bir nebze olsun kolaylaştırmak amacıyla çalıştıklarını ifade eden Ergun Özen, “Şubelerimizin tekerlekli sandalyeye uygun hizmet bankosu, görme engelliler için hissedilebilir kabartmalı yüzey, şube girişlerinde rampa gibi ayrıntılarla düzenlenmesine 3 pilot şubemizde başladık. 2013'te ve sonrasında her ilde en az 1 engelli dostu şube olmasını planlıyoruz. Büyük illerde ise hedefimiz, her ilçede en az 1 engelli dostu şube olacak” diye konuştu.

Ergun Özen, spora verdikleri desteğin 70 milyon doları bulduğunu sözlerine ekledi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle